Франція має намір підготуватися до ризику "масштабного конфлікту в центрі Європи".

У стратегічному національному огляді Франції до 2030 року підкреслюється важливість підготовки країни до потенційної загрози "масштабного конфлікту в центрі Європи", враховуючи, що Сполучені Штати можуть не відігравати активну роль у забезпеченні безпеки Європи.
Згідно з інформацією, наданою "Європейською правдою", стратегічний огляд на 2025 рік був опублікований на офіційному порталі уряду на початку цього тижня.
Ключовими цілями для Франції до 2030 року називають "матеріальне й моральне озброєння" країни, щоб бути готовими до потенційної "великої війни у серці Європи" та протидії дестабілізаційним діям на території країни та їхнім наслідкам.
Враховуючи ці обставини, підкреслюється важливість збільшення фінансування оборонного сектору, щоб забезпечити оновлення озброєння та зміцнити стійкість держави у разі конфлікту високої інтенсивності.
У детальному огляді зазначається, що ймовірність залучення французьких збройних сил до конфліктів високої інтенсивності "поряд із Європою", а також загроза гібридних дестабілізуючих дій проти Франції, досягли рекордних показників з часів завершення холодної війни.
Однак зауважують, що ймовірність виникнення конвенційного конфлікту безпосередньо на території Франції не є реалістичним варіантом.
Також відзначається пряма "безеквівалентна" загроза, яку Росія становить для Франції та всього континенту Європи.
Кремль протягом тривалого часу в своїх офіційних заявах неодноразово виставляє Францію та європейські країни в ролі супротивників. Фокусування на цій загрозі... призводить до того, що Європа опиняється у стані тривалої конфронтації, - зазначається у документі.
"Гіпотеза нової російської агресії проти Європи у межах 3-5 років від цього часу є центральним елементом в інтересах оборони і безпеки європейського континенту. Нічого не вказує на те, що російський президент відмовиться від своєї агресивної політики та ідеологічної ворожості в ім'я своєї візії "вічної Росії" і боротьби проти нібито гегемонії "загниваючого Заходу", ні від своїх претензій на території, де є роcіяни чи російськомовні", - зазначають в аналізі.
Ймовірними сценаріями вважають нові хвилі наступу на Україну, агресію проти Молдови, на Балканах, але й також проти країн-членів НАТО з метою випробувати Альянс.
"Найбільшим ризиком вважається можливість, що така агресія зіллється з великомасштабною операцією в іншому регіоні світу, що, в свою чергу, може призвести до відволікання американських військових ресурсів," - зазначено в аналізі.
З огляду на це зазначають, що результат поточної фази війни є вкрай важливим для майбутнього Європи і від цього фактично залежить європейська безпека.
"Відтак продовження підтримки України, зокрема військової, потребує амбітної європейської участі. Збереження європейських інтересів також буде залежати від модальностей тривалого й справедливого миру для України", - наголошують в огляді.
Крім того, наголошується, що зближення між Північною Кореєю та Росією, а також між Іраном і Росією безпосередньо впливає на безпеку Франції та Європи, а також на співвідношення сил на Близькому Сході та в Азії.
Нагадаємо, що впродовж вихідних президент Франції Емманюель Макрон виступив з закликом значно підвищити фінансування оборонного сектору країни, акцентуючи увагу на ризиках, пов'язаних з Росією.