"Географічні зміни": Потап пояснив свою втечу з України під час масштабної війни та розкрив причини, чому продовжує спілкуватися російською мовою.
Репер і продюсер Потап (Олексій Потапенко) пояснив свою позицію щодо життя за межами України під час повномасштабної війни та прокоментував використання російської мови у творчості. Артист заявив, що не вважає себе емігрантом, попри те, що вже давно не з'являвся в Україні, а основну діяльність веде з-за кордону.
З початку повномасштабного вторгнення Росії Потап неодноразово зазнавав критики з боку українського суспільства через своє мовчання, відсутність активної позиції щодо війни та регулярні виступи за кордоном із російськомовним репертуаром. В інтерв'ю латвійському медіа LSM+ на запитання журналіста, чому він не перебуває в Україні, Потап відповів, що навіть на відстані від рідної землі він все ще відчуває себе справжнім патріотом своєї країни.
"Протягом своїх 20 років кар'єри я провів значну частину часу за межами України, але зараз цей період лише збільшився. Однак, всередині я відчуваю, що нікуди не виїжджав. У мене немає відчуття, що я залишив свою Батьківщину чи став емігрантом. Я залишаюсь глибоко пов'язаним зі своєю жовто-синьою культурою та рідною країною," - розповів репер, який залишив Україну.
На думку цього митця, його відсутність на Батьківщині не свідчить про втрату зв'язку з нею. Навпаки, він висловлює "глибоку повагу" до свого народу, навіть перебуваючи далеко від рідних земель.
"Я глибоко ціную українців і їхню культуру. Пишаюсь нашою нацією, нашими захисниками та усіма людьми. Моя мрія — бачити Україну процвітаючою. Продовжую розвивати міжнародний музичний холдинг, дедалі більше працюючи за межами країни. Моя діяльність тепер охоплює нові території", — поділився Потап.
Проте, публіка неодноразово звинувачувала Потапа в тому, що він користується ситуацією для розвитку власного бізнесу поза межами держави, залишаючись у тіні українського музичного простору. У Барселоні він відкрив офіс Mozgi International, продовжує музичну діяльність і запускає нові проєкти. Зокрема, створив формат Slavic Balagan, який орієнтований на іноземну публіку, зокрема російськомовну діаспору.
Одним із головних каменів спотикання у ставленні до артиста є його вперте небажання відмовитися від російськомовних пісень. Потап регулярно виконує треки гуртів "Потап і Настя", Mozgi та "Время и Стекло" - всі вони були написані до 2022 року і здебільшого - російською мовою. За його словами, це частина його творчої історії.
"Пісні, які я виконую російською, були створені для слухачів, що говорять цією мовою. Наразі існує велика кількість російськомовних людей, які живуть за межами Росії та України. Це частина моєї історії. Протягом усього життя я намагаюся відповідати на запитання тією мовою, якою вони ставляться. Якби ти звернувся до мене українською, я б також відповів українською. Щодо маніпуляцій на цю тему, на жаль, такі часи маємо", - зазначив продюсер.
Потап підкреслив, що не ігнорує українську мову та вільно нею володіє. Водночас, виступи з російськими піснями під час війни для багатьох людей є сигналом байдужості або ж відсутності чіткої позиції щодо підтримки української культурної ідентичності.
Раніше OBOZ.UA повідомляв, як і з ким репер Потап, що втік від пильної уваги, відзначив свій день народження. Цього разу він святкував у романтичній подорожі, далеко від рідних стін.