Міністр оборони США затвердив конфіденційну стратегію для боротьби з безпілотниками.


Міністр оборони США Ллойд Остін затвердив нову конфіденційну стратегію для боротьби з впливом безпілотних технологій.

Цю інформацію озвучив прес-секретар Пентагону Пат Райдер, повідомляє "Європейська правда".

Відповідно до нещодавно оприлюдненої інформаційної довідки міністерства, можливості безпілотників постійно розширюються, що збільшує ризик для Сполучених Штатів та їхніх партнерів.

"Завдяки розвитку комерційних інновацій і прогресивним технологіям штучного інтелекту, автономії та мережевої взаємодії, безпілотники суттєво трансформують методи, якими військові та недержавні організації досягають своїх цілей," - підкреслили в Пентагоні.

Нова стратегія посилює зусилля, яких міністерство вже докладає для боротьби із цією загрозою, додали у відомстві.

Райден зазначив, що безпілотники можуть бути як терміновою, так і тривалою загрозою для американських військових сил, об'єктів та ресурсів за межами країни, а також все частіше на території США.

"Небезпеки, що виникають через ці системи, трансформують методи ведення бойових дій," - зазначив він.

У Пентагоні зазначили, що завдяки цій універсальній стратегії, спільно з іншими значними ініціативами, відомство "намагається досягти цілісного розуміння проблеми та комплексного підходу до її вирішення".

Нова стратегія ґрунтується на інших важливих ініціативах Міністерства оборони, в тому числі на створенні Об'єднаного офісу з протидії малим БПЛА, створенні Групи з інтеграції вищого керівництва винищувачів і запуску ініціативи "Реплікатор 2", спрямованої на захист від загроз, які несуть малі літальні апарати.

Нова стратегія залишається під завісою таємниці, але супутня публічна інформаційна довідка висвітлює частину заходів, які Пентагон має намір реалізувати в її межах.

Згідно з висловлюваннями Райдера, ця стратегія надає можливість міністерству розглядати загрозу, пов'язану з безпілотниками, "всеохоплюючим, злагодженим і системним чином".

Нещодавно один з найвищих військових посадовців НАТО, відповідальний за модернізацію, П'єр Вандьє покритикував забюрократизованість багатьох процесів в оборонному виробництві країн Європи.

Також з'явилася інформація про те, що декілька держав Європейського Союзу домовилися про спільну роботу над створенням систем протиповітряної оборони, безпілотних літальних апаратів-камікадзе та засобів радіоелектронної боротьби.

Related posts