Голова Європейського центрального банку виступила з ініціативою скасувати право вето в рамках Європейського Союзу.

Лагард переконана, що вето однієї держави не повинно ставити під загрозу спільні інтереси 26 інших країн.
Президентка Європейського центрального банку Крістін Лагард висловила необхідність оновлення процесу ухвалення рішень у Європейському Союзі. Вона запропонувала перейти до мажоритарного голосування замість використання права вето, аби підвищити конкурентоспроможність блоку. Цю інформацію оприлюднило агентство Bloomberg у середу, 2 квітня.
"Зі зростанням нашої економіки, необхідно також вдосконалити процес ухвалення рішень, щоб він відповідав цим змінам, - зазначила Лагард. - Для того щоб зберегти свої позиції, ми повинні мати здатність діяти як єдине ціле в кількох важливих напрямках. Це вимагає структурних змін у нашій системі ухвалення рішень."
Виступаючи в Дубліні, де вона отримувала нагороду Sutherland Leadership Award, Лагард підкреслила, що зараз вето однієї країни може зруйнувати колективні інтереси 26 інших країн.
"У цьому парадоксальному світі рішення більшості з кваліфікованим голосуванням, за своєю природою, могло б бути більш демократичним", - зазначила посадовиця.
Видання підкреслює, що вето з боку окремих держав вже тривалий час становить серйозну проблему для Європейського Союзу. Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан не раз вдавався до використання цього механізму, особливо після початку російського вторгнення в Україну. Це значно ускладнило можливість ЄС висловлюватися єдиним голосом щодо важливих глобальних викликів і поставило під сумнів ефективність консенсусного підходу блоку у формуванні політики.
Нагадаємо, що в 2023 році Європейський парламент прийняв резолюцію, яка містить пропозиції щодо внесення змін до основних угод ЄС. Однією з ключових пропозицій стало запровадження принципу "кваліфікованої більшості" для ухвалення рішень в межах Євросоюзу, що замінить чинний принцип консенсусу. Резолюцію підтримали 291 депутат, тоді як 274 проголосували проти, що свідчить про досить незначну перевагу.
Лідери ЄС знайшли спосіб, як боротися з вето Угорщини