"Основний фінансовий підтримувач конфлікту": у Європейському Союзі прокоментували активність громадян Китаю в війні Росії з Україною.
У Європейському Союзі висловили свою позицію щодо повідомлень про участь китайських громадян у війні проти України на боці Росії після того, як кількох з них було затримано під час боїв. У представництві ЄС підкреслили, що Пекін виступає основним фінансовим підтримувачем російського агресивного вторгнення.
Без допомоги КНР Москва не змогла би вести війну вже три роки "у таких обсягах". На цьому наголосила верховна представниця Євросоюзу із закордонних справ і політики безпеки Кая Каллас під час пресконференції за підсумками засідання Ради асоціації Україна-ЄС у середу, 9 квітня.
"Очевидно, що Китай виступає основним фінансовим партнером Росії у цій війні. Без китайської допомоги Росія не змогла б підтримувати такі масштабні військові дії. Як відомо, близько 80% товарів подвійного призначення надходять до Росії через Китай," - підкреслила високопосадовець ЄС.
Вона уточнила, що це не означає пряму участь Пекіна та його армії у війні, яку Росія веде проти України. Однак китайські військові, за її словами, можуть "поділитись інформацією, яку вони знають про це".
Каллас повідомила, що під час засідання Ради асоціації вона обговорила з прем'єр-міністром України Денисом Шмигалем питання, що стосуються затриманих на лінії фронту громадян Китаю.
Вона також звернула увагу на участь КНДР у масштабній агресії Росії щодо України та підкреслила наявність доказів, що підтверджують присутність північнокорейських військових і техніки на території Росії.
"Якщо б Китай насправді прагнув зупинити підтримку війни, це могло б справити значний вплив," - зазначила європейська дипломатка.
Як повідомляв OBOZ.UA:
- воїни Сил оборони Україні взяли в полон двох громадян Китаю, які воювали в складі армії РФ. Українська сторона має у розпорядженні документи цих осіб, банківські картки та особисті дані.
Водночас представники китайського Міністерства закордонних справ стверджують, що Пекін не направляв своїх військових для участі в конфлікті в Україні.
Президент Володимир Зеленський повідомив, що українські спецслужби мають дані про як мінімум 155 китайських військових, які беруть участь у бойових діях на стороні Росії. Він підкреслив, що ця інформація відома й офіційному Пекіну.
Слідчі СБУ здійснили перші допити затриманих громадян Китаю. Вони були захоплені в полон під час свого першого бойового завдання: один з них — в районі населеного пункту Тарасівка, а інший — неподалік Білогорівки.
Представниця Державного департаменту США Теммі Брюс висловила стурбованість новими даними про участь китайських громадян у збройному конфлікті в Україні. Вона підкреслила, що це є додатковим свідченням того, що Китай надає підтримку Росії не тільки в економічній сфері.