Грузинська урядова структура почала процес внесення змін до законодавства з метою регулювання діяльності засобів масової інформації.


Прем'єр Грузії та керівник партії "Грузинська мрія" Іраклі Кобахідзе. Джерело зображення: Getty Images.

Партія влади у Грузії ініціювала законопроєкт щодо подальшого обмеження діяльності ЗМІ.

Джерело: грузинська редакція "Радіо Свобода", інформує "Європейська правда".

Ось як можна перефразувати ваш текст: "Інформація: Правляча політична сила "Грузинська мрія" запропонувала проект змін до законодавства у сфері мовлення, які вплинуть на роботу телевізійних каналів та радіо."

Відповідно до цих положень, Комісія з комунікацій матиме можливість розглядати питання, що раніше підпадали під саморегулювання медіа.

Також Комісія зможе штрафувати теле- і радіостанції за "порушення об'єктивності та неупередженості", за недотримання балансу під час висвітлення теми, за використання інтерв'ю чи телефонної розмови в ефірі без попередження про це, крім випадків, коли відкритий запис не був можливим.

Крім того, представники медіа повинні будуть забезпечити отримання попереднього погодження на зйомки від відповідальних осіб або осіб, що потрапляють в кадр, коли проводять зйомки на території поліцейських відділків, лікарень чи навчальних закладів.

SOVA пропонує розширений список вимог, які включають: обов'язкове зазначення джерел інформації; право зацікавлених осіб, які постраждали через неправомірне представлення фактів, подавати скарги та вимагати виправлень чи спростувань; заборону на участь політиків у ролі ведучих або інтерв'юерів; а також заборону на висвітлення питань з вираженням медіа своїх симпатій або критики щодо певних політичних партій, організацій чи груп.

Сума штрафу може складати до 0,5% від річного доходу мовника, але не менше 2500 грузинських ларі (близько 890 доларів).

У "Грузинській мрії" нововведення охрестили "британською моделлю", що, на їхню думку, гарантує високоякісне та неупереджене мовлення.

Досі медіа-компанії, такі як телеканали та радіостанції, повинні були реагувати на подібні зауваження в межах механізму саморегуляції, проте штрафи для них не передбачалися.

Не так давно в грузинському парламенті, де відсутня опозиція, була заснована слідча комісія для розслідування "злочинів" уряду в період президентства Саакашвілі. Крім того, ухвалено новий пакет репресивних законів, які розширюють повноваження для покарання осіб за участь у протестах і висловлення критики на адресу влади.

Related posts