ГУР "досліджує" новий ворожий дрон V2U: як Росія розробляє зброю на основі штучного інтелекту.

Особливість апарата - автономний вибір цілей завдяки штучному інтелекту.
Обчислювальна система дрона побудована на китайському мінікомп'ютері Leetop A203, що використовує потужний модуль NVIDIA Jetson Orin. Саме він відповідає за аналіз зображень і цілевказання.
Незважаючи на заяви про "вітчизняну розробку", більшість компонентів V2U походять з-за кордону. Безпілотний літальний апарат оснащений GPS-модулем лише в одиничному варіанті, що, ймовірно, викликано високою ефективністю українських систем радіоелектронної боротьби.
Це може вказувати на використання альтернативної навігації - "комп'ютерного зору", коли дрон зіставляє зображення з камери з картами місцевості.
Також було виявлено можливість управління в режимі FPV через LTE-з'єднання. У корпусі дрона знайдено модем Microdrive Tandem-4GS-OEM-11, який сумісний з SIM-карткою одного з українських операторів. Незважаючи на російське маркування, елементи пристрою походять з Китаю.
Згідно з інформацією з розвідки, до основних компонентів належать японський сенсор компанії Sony, електромагнітне реле від ірландської фірми Te Connectivity, а також двигуни й сервоприводи з Китаю. Крім того, серед комплектуючих є SSD і далекоміри, вироблені в КНР.
У процесі розслідування було виявлено чотири компанії: дві з них зареєстровані в Росії, тоді як інші дві - в Китаї. Ці підприємства спеціалізуються на постачанні комплектуючих та складанні дронів.