Херсон підписав угоду про стратегічне співробітництво з французькими містами Нант і Сен-Назер.


Інформацію про це опублікувало посольство України у Франції на своїй сторінці в Facebook, повідомляє Укрінформ.

"Ми висловлюємо вдячність нашим французьким партнерам за їхню солідарність. Такі символічні кроки демонструють нам, українцям, що ми не самотні у цій ситуації. Я дуже радий, що наша бесіда з мером Нанта Жоаною Ролан у березні швидко переросла в конкретні дії. Також приємно, що до цієї ініціативи долучився Сен-Назер. Україна та Франція мають безліч перспективних стратегічних напрямків для співпраці, і регіони та міста можуть відігравати важливу роль у цій взаємовигідній діяльності", - підкреслив Надзвичайний і Повноважний Посол України у Франції Вадим Омельченко.

Він уклав угоду про співпрацю разом із мером Нанта Жоаною Ролан, мером Сен-Назера Давідом Самзуном та заступником міського голови Херсона Віталієм Бєлобровим.

Таким чином до початкової ініціативи партнерства двох потужних річкових портів - Нанта та Херсона, долучилось також третє місто - Сен-Назер, яке є морським портом, а також стратегічним центром суднобудування.

Під час свого візиту заступник мера Херсона разом із послом та представниками місцевої влади відправилися до "Chantiers de l'Atlantique" у Сен-Назері. Це підприємство є одним із найбільших суднобудівних заводів у Франції і наразі там працює понад 700 українських працівників.

"Це партнерство - набагато більше, ніж формальність. Наше партнерство - це союз хоробрих і незламних. І я щиро сподіваюся, що незабаром, після нашої перемоги, коли Україна повернеться до справедливого миру, я зможу вітати вас у вільному та відродженому Херсоні", - наголосив Віталій Бєлобров.

Херсон і Сен-Назер мають схоже географічне розташування, обидва знаходяться на лимані, а також подібну промислову структуру.

Цей проєкт є складовою частиною програми MistoMatch, що впроваджується асоціацією Stand With Ukraine. Вона сприяє створенню надійних і стабільних партнерських зв'язків між містами Франції та України.

На думку співзасновника Stand With Ukraine Едварда Мейора, ці три міста мають багато потенційних напрямків для співпраці -- від розвитку інфраструктур та річкових зон до інновацій у сфері екології. Однією з особливо важливих тем є подолання наслідків екоциду в Херсоні та регіоні, спричиненого підривом росіянами Каховської дамби. Французький досвід управління водними ресурсами, міськими просторами, відновлення та зелених інновацій може стати важливим внеском у відбудову постраждалого півдня України.

Як повідомляв Укрінформ, Україна і Франція затвердили 19 проєктів з відновлення критичної інфраструктури на €200 мільйонів.

Related posts