Хто займе ключові позиції в адміністрації Трампа і які коментарі вони зробили щодо України?
Дональд Трамп оголосив важливі кадрові призначення в своїй адміністрації, серед яких є особи, які братимуть участь у переговорах з Україною та Росією.
Стислий висновок: ситуація могла скластися й значно більш негативно.
Докладніше - в статті журналіста "Європейської правди" Олега Павлюка Від яструбів до критиків Києва: хто у команді Трампа відповідатиме за Україну та війну. Далі - стислий її виклад.
Одним із ключових для адміністрації Трампа посадовців у сфері національної безпеки стане Майк Волтц.
50-річний ветеран афганської війни - затятий прихильник агресивної політики щодо Китаю, відомий як один з найбільш відвертих критиків Пекіна в Конгресі.
До 2023 року республіканці активно підтримували всі ініціативи на користь України в Конгресі. Однак після того, як Трамп оголосив про свої наміри балотуватися на виборах, у риториці Волтца почали з'являтися ідеї про необхідність посилення контролю за допомогою, що надається Києву.
Волтц не заперечує надання допомоги Україні, але використовує це питання як привід для критики адміністрації Байдена.
Трамп має намір призначити 53-річного сенатора від Флориди Марка Рубіо на пост державного секретаря США.
Погляди Рубіо, як і Волтца, є назагал "яструбиними" - чи саме тим, що українська сторона нині називає "мир шляхом сили".
У березні 2024 року Рубіо висловився про формування альянсу між Китаєм, Іраном, Північною Кореєю та Росією, який, на його думку, спрямований проти Сполучених Штатів: "Ці країни об'єднані спільною метою — підірвати силу Америки, ослабити наші міжнародні зв’язки, зменшити нашу впливовість, можливості та рішучість".
Погляди майбутнього держсекретаря щодо конфлікту в Україні зазнали змін з часом.
На початку масштабної агресії Росії проти України Рубіо активно долучився до підтримки Київського уряду.
З 2023 року Рубіо, визнаючи важливість підтримки України, почав акцентувати увагу на тому, що адміністрація Байдена виділяє кошти на допомогу Києву, що може заважати вирішенню внутрішніх потреб США.
А буквально незадовго до висунення на посаду державного секретаря назвав війну в Україні "патовою" і закликав "довести її до кінця".
Вибір Піта Гегсета на пост міністра оборони США, напевно, став найнеочікуванішим кроком з боку Трампа.
44-річний випускник Гарварду, який пройшов війни в Афганістані та Іраку, зараз працює телеканалі Fox News.
Можливо, він, подібно до згаданих раніше Марко Рубіо та Майка Волтца, підтримуватиме агресивні позиції Трампа щодо Китаю та Ірану.
У рамках одного з подкастів він висловив свою незгоду з твердженням, що Путін може розпочати агресію проти Польщі у випадку успіху в Україні. Крім того, він торкнувся питання можливості використання ядерної зброї у разі подальшої участі США.
Кандидатура майбутнього шефа Пентагону викликала здивування і розчарування навіть в оточенні Трампа.
Серед численних призначень в адміністрації Трампа особливо варто відзначити обрання Тулсі Габбард на пост керівника Національного розвідувального управління. Цей орган відповідає за координацію роботи всіх розвідувальних структур США.
Чим же вирізняється ця політикиня? Наприклад, Габбард популяризувала легенду про існування американських біолабораторій на території України.
Генеральним прокурором Трамп хоче призначити Метта Гейца - не менш одіозного трампіста, члена Палати представників від штату Флорида. Одіозного хоча б тому, що проти нього власні ж колеги з комітету з питань етики вели розслідування через підозру в незаконному вживанні наркотиків та неналежній поведінці, пов'язаній із сексуальними стосунками.
Гейц також зробив антиукраїнські висловлювання.
Наостанок слід підкреслити, що не всі кандидатури зможуть пройти Сенат.