Ігнорування, контроль та пасивна агресія. Міністерство освіти і науки визначило менш очевидні прояви булінгу у навчальних закладах.


Інколи булінг у навчальних закладах виявляється в постійних, але дрібних актах. Вони можуть бути непомітними на перший погляд, проте здатні завдати серйозної шкоди самооцінці дитини і часто залишаються поза увагою дорослих.

Міністерство освіти і науки України спільно з ініціативою ментального здоров'я "Ти як?" висвітлило ряд неочевидних проявів булінгу та методи їх виявлення. У відомстві підкреслили, що важливою частиною боротьби з булінгом є регулярне проведення профілактичних заходів на загальношкільному рівні.

Ігнорування або соціальне відчуження може проявлятися в ситуаціях, коли однокласники постійно обходять увагою певну дитину, не запрошуючи її до активностей або скасовуючи спільні плани в разі, якщо вона бажає приєднатися. Також можуть виникати "таємні компанії", з яких окремих учнів свідомо усувають.

Пасивна агресія. Це може бути регулярне використання сарказму або двозначних коментарів щодо інших. Так звані "жартівливі коментарі", які ображають інших, можуть завдавати самооцінці дитині великої шкоди.

Маніпуляції та контроль. Зазвичай такий вид булінгу проявляється через обман, психологічний тиск або емоційний шантаж.

Наприклад, вислови на зразок "Якщо ти цього не виконаєш, ми більше не будемо спілкуватися" є формою тиску в рамках дружніх стосунків, що може мати систематичний і негативний вплив на дитину. Часто маніпулятивні дії можуть проявлятися у вигляді надмірної "допомоги", яка створює в дитини відчуття, що вона не здатна впоратися самостійно.

Зосередження на різницях. Однолітки можуть ненавмисно нагадувати дитині про її соціальний статус, зовнішні характеристики або успіхи через "безневинні" висловлювання, які насправді приховують дотепність.

У МОН нагадали, що ті, хто спостерігає, сміється чи іншим способом заохочує дії кравдника, також беруть участь у булінгу.

Раніше OBOZ.UA роз'яснював, яким чином учень може повідомити про випадки булінгу та чи є можливість відстежити анонімну скаргу.

Related posts