Ірландія завершила роботу своєї останньої вугільної електростанції.


Ірландія офіційно завершила видобуток електроенергії з вугілля, ставши останньою країною Європи, що прийняла це рішення.

Цю інформацію повідомляє Bloomberg, передає "Європейська правда".

Державна енергетична компанія ESB оголосила про офіційне закриття останньої вугільної електростанції в Ірландії, яка знаходилася в графстві Клер, після понад 40 років експлуатації.

"Це знаменує завершення ери вугілля в Ірландії та старт нової етапу енергетичної чистоти," - підкреслив генеральний директор ESB Педді Гейс.

Цей перехід став можливим завдяки розвитку вітрової енергетики в Ірландії, яка нині забезпечує понад третину електроенергії в країні.

Одночасно Ірландська вугільна електростанція Moneypoint залишиться в резервному режимі, використовуючи мазут у випадках надзвичайних ситуацій за розпорядженням оператора енергосистеми EirGrid до 2029 року. На території колишньої вугільної станції планується розбудова нових об'єктів для підтримки енергетичного переходу - перший в країні синхронний компенсатор був введений в експлуатацію тут у 2022 році.

Згідно з інформацією, оприлюдненою агентством, цього року в Італії заплановано закриття двох великих теплових електростанцій, що функціонують на вугіллі. Водночас в Іспанії решту вугільних електричних потужностей або ж виведуть з експлуатації, або ж переобладнають для використання газу, повідомляє некомерційна організація Beyond Fossil Fuels.

Зазначимо, у вересні 2024 року Британія, після понад 140 років, припинила виробляти електроенергію з вугілля.

На початку 1980-х років вугілля забезпечувало 80% електроенергії Великої Британії, тоді як у 2012 році цей показник знизився до 40%. Станом на 2023 рік частка вугілля в загальному енергетичному балансі країни зменшилася до 1,3%.

Постепенный отказ Великобритании от угля может произойти значительно раньше, чем в Германии, благодаря тому, что страна активно использует атомную энергию.

Related posts