ISW: потенційна згода Росії на призупинення активних бойових дій не гарантує, що у майбутньому не відбудеться нова агресія з її боку.


Можлива російська згода на заморожування нинішньої лінії фронту без повного контролю Росії над Луганською, Донецькою, Запорізькою і Херсонською областями України не виключить майбутньої російської агресії для досягнення більших територіальних вимог РФ, особливо якщо угода передбачатиме мораторій на отримання Україною військової допомоги Заходу, пише у своєму звіті американський Інститут вивчення війни.

За інформацією ISW, Росія може тимчасово зменшити тиск на Україну щодо територій чотирьох незаконно анексованих областей на півдні та сході, щоб отримати від Сполучених Штатів нові поступки в рамках переговорного процесу. Серед можливих вимог можуть бути умови, які стосуються створення проросійського уряду в Києві та значного скорочення чисельності українських збройних сил, що могло б ослабити їхній опір відновленню російської агресії.

Аналітики підкреслили, що Кремль, ймовірно, скористується будь-яким припиненням вогню, яке буде зумовлено обмеженнями на постачання американської зброї в Україну, з метою підготовки до нової агресії.

Напередодні публікації Financial Times, з посиланням на три джерела, стало відомо, що президент Росії Володимир Путін висловив готовність припинити військові дії в Україні на поточній лінії фронту. За інформацією співрозмовників FT, під час зустрічі зі спецпосланцем президента США Дональда Трампа, Стівом Віткоффом, у Петербурзі на початку квітня, Путін також зазначив, що Москва може відмовитися від своїх вимог щодо деяких частин частково окупованих регіонів України, які наразі залишаються під контролем Києва.

Після цього, за інформацією Financial Times, Сполучені Штати запропонували концепції для вирішення конфлікту, які передбачають визнання Криму як російського та закріплення фактичного контролю Москви над окремими територіями чотирьох українських областей: Херсонщини, Донеччини, Луганщини та Запоріжжя.

Газета зазначає, що це перша з початку повномасштабної війни пропозиція Путіна, в якій проглядається відмова від претензій на підконтрольні Києву території. Натомість європейські чиновники побоюються, що це може бути спробою схилити президента США Дональда Трампа до схвалення російських умов.

Представник Кремля Дмитро Пєсков в інтерв'ю виданню FT зазначив, що з американською стороною триває активний процес співпраці.

23 квітня в Лондоні пройдуть зустрічі представників США, України та її європейських партнерів. Як повідомляє The Washington Post, Київ та Європейський Союз можуть отримати від США пропозицію визнати Крим частиною Росії та призупинити бойові дії на фронті.

На брифінгу перед зустріччю в Лондоні Президент України Володимир Зеленський ще раз підкреслив, що Україна ніколи не прийме російську юрисдикцію над Кримом.

Згодом стало відомо, що держсекретар США Марко Рубіо не братиме участі в переговорах у Лондоні.

Минулого тижня після зустрічі з представниками України і європейськими союзниками в Парижі Рубіо попередив, що президент США Дональд Трамп втрачає терпіння щодо переговорів, які затягуються, і може присвятити свою увагу "іншим пріоритетам".

Related posts