ISW визначив чинники, що підвищують витрати на війну для Росії.


Росія продовжує стикатися з "шокуючими витратами" на ведення війни з Україною, в той час як зростаюча економічна напруга, брак робочої сили та системна корупція ставлять під загрозу стійкість її оборонно-промислового комплексу. Такі висновки містяться в звіті, опублікованому американським Інститутом вивчення війни (ISW) в ніч на 10 грудня.

Згідно з повідомленням, "зростання економічного тиску, викликаного війною, в поєднанні з поширеною корупцією, нестачею робочої сили та низькою ефективністю російського оборонно-промислового комплексу, ймовірно, призведе до збільшення витрат на війну для Росії. Це, в свою чергу, може ще більше ослабити її здатність підтримувати оборонний сектор, при цьому намагаючись зберегти економічну стабільність".

В Інституті вивчення війни вказали, що вже раніше фіксували повідомлення про подібні тенденції та статистичні показники в російській економіці, що свідчили про нестабільність економічної ситуації в Росії як у середньостроковій, так і в довгостроковій перспективі. Це все більше позначається на її можливостях ведення війни проти України.

Аналітики акцентували увагу на висловлюванні міністра оборони США Ллойда Остіна, який 7 грудня оголосив, що Росія витратила більше ніж 200 мільярдів доларів на військові дії проти України. За його словами, з лютого 2022 року країна зазнала щонайменше 700 000 втрат особового складу, при цьому останні дані свідчать про середні втрати приблизно 1000 солдатів щодня.

9 грудня генеральний прокурор Російської Федерації Ігор Краснов повідомив, що у 2024 році корупційні злочини, включаючи хабарництво, збільшилися майже на 30% у порівнянні з 2023 роком. Він також зазначив, що цього року більше ніж 30 тисяч російських чиновників було притягнуто до дисциплінарної відповідальності за корупційні правопорушення.

У листопаді російський рубль впав до найнижчого рівня з березня 2022 року. Офіційний обмінний курс рубля, встановлений центральним банком, перевищив позначку 100 по відношенню до долара вперше з жовтня 2023 року.

У жовтні Світовий банк прогнозував, що в Росії внаслідок більш жорсткої монетарної політики та "дедалі сильніших обмежень щодо виробничих потужностей і трудових ресурсів" очікується сповільнення зростання економіки з 3,6% у 2023 році до 3,2% цього року та 1,6% - наступного.

Related posts