Інститут вивчення війни про саміт БРІКС: Росія не змогла отримати міжнародну підтримку.
Цю інформацію наводить звіт Інституту вивчення війни (ISW), як повідомляє Укрінформ.
Аналітики відзначили, що в документі війна Росії в Україні згадується лише один раз.
У документі зазначається, що всі учасники зобов'язані дотримуватися основних принципів Статуту ООН, зокрема норм, що стосуються поваги до територіальної цілісності. Крім того, країни БРІКС висловлюють підтримку "актуальним" ініціативам посередництва, які мають на меті досягнення мирного вирішення конфлікту через діалог і дипломатичні зусилля, як зазначено в звіті.
Аналітики звернули увагу на реакцію українського Міністерства закордонних справ на Казанську декларацію, в якій було підкреслено, що Росії не вдалося "експортувати" свої погляди щодо зміни світового порядку та глобальної архітектури безпеки до країн-учасниць саміту БРІКС. У заяві відомства зазначено, що документ також свідчить про те, що серед держав БРІКС немає одностайності щодо війни Росії проти України, оскільки багато з цих країн підтримують основи Статуту ООН.
"За інформацією Служби зовнішньої розвідки України, саміт БРІКС не матиме наслідків у вигляді визнання міжнародною спільнотою альтернативної системи врегулювання, яку намагається реалізувати Росія. Відзначено, що Індія, ОАЕ, Бразилія та Південна Африка виступили проти перетворення БРІКС на коаліцію, що протистоїть США", - йдеться у звіті.
Як повідомляє Укрінформ, 22 жовтня в Казані, Росія, розпочався 16-й саміт БРІКС, в якому беруть участь країни з розвиваючими економіками, що демонструють зростаючий вплив незахідних держав. Однак партнери Москви з Китаю, Індії, Бразилії та арабських країн закликають президента РФ Володимира Путіна знайти шляхи для завершення конфлікту в Україні.
Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш також прибув на саміт БРІКС.