ISW провело дослідження щодо впливу фінансових стимулів на темпи мобілізації в Росії.
російські військові, фото Getty Images
Експерти Інституту вивчення війни зазначають, що підвищення фінансових заохочень з боку російської влади малоймовірно суттєво змінить ситуацію з обмеженнями, пов'язаними з мобілізованими.
Витяг: ISW
Деталі: Уряд Росії планує виділити 90 мільярдів рублів (948 мільйонів доларів) на одноразові виплати за укладення військового контракту з Міністерством оборони Росії в період з 2025 по 2027 рік, що свідчить про те, що Кремль планує продовжувати покладатися на поточні зусилля з криптомобілізації, щоб задовольнити потреби в людській силі для війни в Україні доти, доки працює система криптомобілізації.
Дослівно ISW: "Російський федеральний уряд наразі пропонує одноразові виплати в розмірі 400 000 рублів (4 200 доларів) за підписання військового контракту (на додаток до одноразових виплат, запропонованих регіональною владою, деякі з яких нещодавно перевищили мільйон рублів), що свідчить про те, що Кремль має намір набрати 225 000 нових військовослужбовців на контрактну службу в період між 2025 і 2027 роками, за умови збереження поточних ставок, що малоймовірно, враховуючи, що ці ставки неухильно зростають з 2022 року".
Деталі: Аналітики зазначають, що за останні місяці російська влада значно збільшила фінансові стимули, зокрема одноразові виплати, для підписання військових контрактів.
Російська влада, як повідомляється, висловила занепокоєння тим, що поточні зусилля з вербування приносять все менші результати, а значне збільшення фінансових стимулів в останні місяці свідчить про те, що існуючі зусилля з вербування були недостатніми для підтримки постійного формування нових сил, на які покладаються російські військові для підтримання темпів наступу в Україні.
Згідно з оцінками ISW, існують певні середньострокові та довгострокові обмеження на кількість призовників, які може залучити триваюча кампанія російської криптомобілізації. Збільшення фінансових стимулів, ймовірно, не матиме значного впливу на подолання цих обмежень.
Деталі: У звіті зазначається, що президент Росії Володимир Путін продовжує підтримувати діючу кампанію з криптомобілізації, намагаючись уникнути оголошення нового, вкрай непопулярного часткового призову резервістів. Водночас він залишає за собою право оголосити ще один призов, подібно до того, як це було зроблено восени 2022 року.
Дослівно ISW: "Виглядає так, що Путін і військове керівництво Росії не готові змиритися зі зменшенням активності російських сил в Україні, оскільки вважають, що утримання ініціативи на всьому театрі бойових дій є стратегічно важливим. Наразі залишається питання, чи вдасться Путіну оголосити ще один призов, якщо виникне нова криза, подібна або навіть гірша, ніж восени 2022 року".