ISW: стратегія Путіна полягає у виснаженні України, але досягти цього йому не вдасться.
Сучасна стратегія президента Росії Володимира Путіна щодо перемоги в Україні акцентує на тривалій війні, вважаючи, що російські сили здатні витримати західну підтримку для України та подолати український опір, перетворивши конфлікт на війну на виснаження.
Джерело: Інститут дослідження військових конфліктів (ISW)
Деталі: Військові аналітики підкреслили, що середньо- та довгострокові обмеження російського військового потенціалу та військово-промислового виробництва підірвуть здатність Росії підтримувати послідовні наступальні операції, спрямовані на затягування війни та виснаження України.
Згідно з інформацією, Путін та військове керівництво Росії зобов'язали своїх військових протягом року проводити наступальні операції вздовж фронтової лінії на сході та північному сході України. Ці дії спрямовані на те, щоб виснажити українські сили, а також перешкодити Україні в накопиченні необхідних людських ресурсів і матеріально-технічних засобів для контрнаступу, що могло б підривати російську ініціативу на всьому театрі бойових дій.
Варто зазначити, що Путін і військове керівництво Росії, імовірно, вважають підтримку ініціативи в усіх зонах бойових дій своїм стратегічним пріоритетом. Вони продемонстрували здатність витримувати тривалі наступальні кампанії, які призводять до поступового і повільного просування, що значно відрізняється від запланованих оперативних цілей.
Деталі: Основою теорії перемоги Путіна є переконання, що російські збройні сили здійснюватимуть безперервні наступальні дії. Проте ці виснажливі атаки, ймовірно, призведуть до значного ослаблення як особового складу, так і техніки росії. Це може змусити російські війська зменшити інтенсивність наступу на окремих фронтових ділянках, що створить можливість для українських сил відновити боротьбу і, можливо, отримати перевагу на полі бою в цих регіонах.
ISW фіксує стійке зростання фінансових заохочень, які російська влада надає за укладення контрактів на військову службу з Міністерством оборони Росії. Це вказує на те, що Росія стикається з виснаженням запасів добровольців, готових до служби.
В даний час Росія спирається на відновлення великих, але обмежених ресурсів техніки часів Радянського Союзу, щоб компенсувати значні втрати в Україні. Однак, здається, що ці запаси виснажуються все швидше.
Російська Федерація налагодила партнерські зв'язки з Північною Кореєю та Іраном для отримання боєприпасів і військової техніки, водночас активно співпрацюючи з Китайською Народною Республікою (КНР) для забезпечення критично важливими компонентами для оборонних виробництв. Однак ці міжнародні постачання не зможуть повністю покрити витрати Росії на матеріально-технічні ресурси в Україні.