Канада переосмислить свої стосунки з Грузією внаслідок суперечливих виборів.
Канада висловила свою тривогу з приводу питань, що виникли під час парламентських виборів у Грузії, на які звернули увагу міжнародні спостерігачі, і має намір переосмислити свої стосунки з урядом цієї країни.
Згідно з інформацією, наданою "Європейською правдою", цю заяву зробило Міністерство закордонних справ Канади.
Офіційні представники Оттави відзначили, що враховують результати, оприлюднені Центральною виборчою комісією Грузії, проте висловили занепокоєння з приводу звітів міжнародних спостерігачів про випадки тиску на виборців, корупційні практики та інші неполадки.
Такі події потребують детального розслідування та адекватної реакції. Канада впевнена, що вільні, прозорі та незалежні вибори є основою демократичного суспільства.
У тісній співпраці з G7 та нашими європейськими партнерами, а також у контексті проведення та результатів виборів, Канада перегляне свої відносини з урядом Грузії. Канада залишається готовою до співпраці з Грузією, за умови, що її керівництво дотримуватиметься принципів демократії, прав людини і верховенства права, а також вживатиме заходів у відповідь на нещодавні ознаки демократичного відкату", - наголошується у заяві.
МЗС Канади закликало "усі сторони" проявити стриманість, а владу Грузії - поважати право громадян на мирний протест.
США після виборів попередили Грузію про можливі наслідки, якщо уряд не змінить антизахідний курс.
В Єврокомісії підкреслили, що остаточна доповідь міжнародних спостерігачів стане основою для оцінки виборів у Грузії. Тим часом, міністри закордонних справ окремих держав та їхні лідери висловили занепокоєння з приводу фактів, зазначених спостерігачами в проміжному звіті.
Як повідомлялось, опозиційні партії не визнають результати парламентських виборів, заявляючи, що "Грузинська мрія" їх "вкрала". Опозиціонери закликали до протестів.
Напередодні, під час масового протесту в Тбілісі, грузинська опозиція висловила свої вимоги, зокрема закликавши до проведення нових виборів.