Канада розпочинає своє річне лідерство в G7.


Канада розпочинає своє керівництво у Групі семи, яке триватиме протягом усього 2025 року.

Про це повідомляє "Європейська правда".

З 1 січня Канада на рік очолить "Сімку", перейнявши цю відповідальність від Італії в рамках ротаційного механізму. У своїй новій ролі Оттава планує зосередитися на спільному економічному розвитку, боротьбі зі змінами клімату та адаптації до швидкого технологічного прогресу.

Наступний саміт Групи семи пройде у Кананаскісі в канадській провінції Альберта. До цього Канада упродовж останніх понад 40 років приймала вже шість самітів "Сімки".

Канада вступає у новий рік в умовах складної політичної обстановки після кризи у команді прем'єр-міністра Джастіна Трюдо. Існує ймовірність, що уряд може піти у відставку раніше терміну, а сам Трюдо ризикує втратити можливість залишитися на посту прем'єра.

Нагадаємо, що до Групи семи належать такі країни: США, Велика Британія, Франція, Італія, Німеччина, Канада і Японія, а також Європейський Союз як колективний орган. Російська Федерація була виключена з цього формату після анексії Криму в 2014 році.

У 2023 році під час саміту НАТО у Вільнюсі ці нації оприлюднили декларацію про так звані "гарантії безпеки" для України, яка стала основою для двосторонніх угод щодо безпекового співробітництва з Україною з країнами "Сімки" та іншими державами, що приєдналися до цієї ініціативи.

У 2024 році країни G7 ухвалили рішення про спільне надання Україні кредиту в розмірі 50 мільярдів доларів, використовуючи активи Росії. Хоча ці кошти формально будуть видані як кредит, їх погашення відбуватиметься за рахунок податку на надприбутки, отримані від заморожених російських активів.

В кінці грудня Україна отримала від Сполучених Штатів перший транш з очікуваних $20 млрд фінансової підтримки.

Related posts