Кардіолог виділив овоч, який є найкращим для підтримки серцевого здоров'я.

Є один смачний і легкий у приготуванні овоч, який може сприяти покращенню роботи серця. І мова йде про брюссельську капусту.
Журнал Eating Well повідомляє, що кардіолог Карл Лаві-молодший, доктор медичних наук, відзначає, що цей овоч є одним із найкорисніших для серцево-судинної системи, хоча "багато людей його ігнорують".
Елана Наткер, сертифікований дієтолог, підтримує цю думку: "Брюссельська капуста — це овоч, який часто залишається поза увагою, проте має численні переваги для здоров'я серця".
Клітковина - важлива поживна речовина, якої багатьом із нас бракує, а брюссельська капуста багата на неї. Одна порція брюссельської капусти містить 6 грамів клітковини, допомагаючи вам отримати рекомендовані 25-38 грамів, необхідні щодня.
Одне з досліджень показало, що багата на клітковину дієта може призвести до сприятливих змін у бактеріях кишківника, які допомагають знизити кров'яний тиск.
Одна порція вареної брюссельської капусти містить у 2,5 рази більше добової норми вітаміну К.
Вітамін К є важливою поживною складовою для підтримання здоров'я артерій, стверджує Наткер. Як зазначає Національний інститут здоров'я США, недостатнє споживання цього вітаміну може бути пов'язане з підвищеним рівнем кальцифікації артерій.
Згідно з дослідженнями, природні нітрати, що містяться в овочах, таких як брюссельська капуста, можуть бути корисними для вашого серця. Коли ми їмо продукти, що містять природні нітрати, наш організм перетворює їх на сполуку під назвою оксид азоту, який допомагає розширити кровоносні судини. Це, своєю чергою, дає змогу крові вільно текти, знижуючи кров'яний тиск і покращуючи кровообіг.
Дослідження вказують на те, що спільна дія нітратів і вітаміну К може пояснити, чому овочі з родини хрестоцвітих, наприклад, брюссельська капуста, сприяють зниженню артеріального тиску.
Одна порція приготованої брюссельської капусти забезпечує майже добову норму цього важливого вітаміну-антиоксиданту. Це не лише позитивно вплине на вашу імунну систему. Вітамін С виконує ключову функцію у боротьбі з вільними радикалами, які можуть завдати шкоди здоров'ю серця та сприяти розвитку таких захворювань, як атеросклероз. Подібно до харчових нітратів, вітамін С здатен також підвищувати виробництво оксиду азоту в організмі.
Одна порція вареної брюссельської капусти містить приблизно 10% добової норми цього мінералу.
Калій нівелює вплив натрію, що підвищує кров'яний тиск. За даними Центру з контролю і профілактики захворювань, він не тільки допомагає знизити артеріальний тиск у людей з гіпертонією, а й може захистити від хвороб серця та інсульту.
Раніше агентство УНІАН виділило основні користі цвітної капусти.