Карлсен порушив правила гри. На чемпіонаті світу з бліц-шахів виявилося двоє переможців.
Змагання завершилися 31 грудня у Нью-Йорку
Норвезький шахіст Магнус Карлсен і гравець без національного прапора Ян Непомнящий стали спільними володарями титулу чемпіона світу з бліц-шахів.
У фінальному раунді чемпіонату світу, який завершився в Нью-Йорку, глядачі стали свідками несподіваного завершення турніру.
За результатами 13 турів, проведених за швейцарською системою, в 1/4 фіналу пробилися вісім найсильніших шахістів. Українські гравці Олександр та Микола Бортники здобули по 9 очок і зайняли 11-те та 12-те місця відповідно. 55-річний ветеран шахів Василь Іванчук, набравши 7 балів, опинився на 66-му місці і не зміг стримати сліз через свій невдалий виступ.
У фіналі зустрілися Магнус Карлсен і Яна Непомнящий, які провели чотири партії, жодна з яких не виявила переможця. Наступний етап гри передбачав продовження до першої перемоги. Після цього відбувся тай-брейк, в якому гралося три партії, але жодна з них не привела до визначення чемпіона.
Магнус Карлсен висунув оригінальну пропозицію: розділити звання чемпіона світу. Цю ідею, що суперечить правилам, підтримали Ян Непомнящий і організатори змагання. Вперше в історії шахів два гравці стали спільними володарями титулу чемпіона світу з бліц-шахів.
Це рішення спричинило чимало суперечок у шаховому співтоваристві. Американський шахіст Ханс Німанн, який дав бій Карлсену в 1/4 фіналу, висловив свою думку: "Офіційно: світ шахів збожеволів! Такого ніколи не було в історії. Не можу повірити, що світові шахи контролює один гравець. Чемпіон світу може бути лише один!"
На жіночому турнірі відбувся фінал у китайському стилі: Цзюй Веньцзюнь здобула перемогу над Лей Тінцзе з рахунком 3,5:2,5. Українська шахістка Анна Музичук зайняла 15-те місце, набравши 7 очок з 11 можливих, в той час як її сестра Марія Музичук показала не найкращі результати, здобувши лише 4 очки.
ВІДЕО. Карлсен зламав систему. У ЧС з бліц-гри у шахи - два переможці
Чемпіонат світу 2024 з шахів (бліц-турнір)
Турнірна таблиця за швейцарською системою (перших вісім учасників потрапили до чвертьфіналу)
Турнірна таблиця за швейцарською системою (перших вісім учасників потрапили до чвертьфіналу)