Келлог має намір відвідати Білорусь для зустрічі з Лукашенком: подробиці від Reuters.


Спеціальний посланець США з питань України Кіт Келлог планує відвідати Білорусь. Ця країна, яка стала союзником агресора Росії, може стати місцем зустрічі американського чиновника з білоруським лідером Олександром Лукашенком вже протягом найближчих днів.

Келлог сподівається, що його візит сприятиме просуванню мирних переговорів між Росією та Україною з місця застою. Про цю потенційну поїздку повідомляє Reuters, посилаючись на свої джерела.

Високопрофільний чиновник адміністрації Трампа планує найближчим часом здійснити візит до Білорусі для переговорів з президентом цієї країни. Про це повідомляють чотири джерела, знайомі з ситуацією, оскільки обговорення припинення вогню між Україною та Росією зазнає труднощів. Якщо Кіт Келлог, офіційний представник США з питань України, зустрінеться з президентом Олександром Лукашенком, це стане першим візитом високопосадовця США до цієї авторитарної країни за останні роки.

У Reuters підтвердили, що конкретний порядок денний цього візиту поки що залишається неясним. Проте, два джерела з видання повідомили, що в приватних бесідах Келлог висловлював надію, що його поїздка сприятиме започаткуванню серйозних мирних переговорів між Росією та Україною.

Офіційно жодна зі сторін — ані американська, ані білоруська — не підтвердила можливість візиту Келлога до Мінська. Державний департамент США та посольство Білорусі в Вашингтоні відмовилися коментувати ситуацію для Reuters.

"Планування таких поїздок вимагає ретельного обговорення, і можливо, що поїздку можуть скасувати або змінити в останній момент", - зауважує видання.

Як зазначає Reuters, нещодавній візит одного з провідних американських чиновників до Білорусі відбувся вперше за понад два десятиліття. Цей візит під час президентства Дональда Трампа мав місце в 2020 році, коли Мінськ відвідав тодішній державний секретар Майк Помпео. Основною метою цієї поїздки було поліпшення двосторонніх відносин з Білоруссю на фоні певного охолодження зв'язків між Мінськом і Москвою.

Проте фальсифікація результатів президентських виборів Лукашенком, яка викликала масштабні протести в країні, а також жорстокі репресії проти їх учасників з боку білоруської влади, знищила можливості для будь-якого "приближення" Білорусі до Заходу.

А у 2022 році, коли стало зрозуміло, що Білорусь обрала шлях спільника Росії в її агресії проти України, адміністрація президента Джо Байдена призупинила діяльність американського посольства в цій країні. Нині ж адміністрація Трампа знову змінила курс США щодо цієї підконтрольної Москві східноєвропейської держави і прагне встановення з Мінськом "робочих відносин".

"За інформацією Reuters, один з американських чиновників зазначив, що адміністрація Трампа проводила внутрішні дискусії щодо можливих стратегій для виведення Мінська з-під впливу Москви та його поступового наближення до Вашингтона, навіть якщо це буде лише в незначних масштабах."

Процес наближення офіційно розпочався у лютому цього року, коли заступник помічника державного секретаря Крістофер Сміт разом із двома іншими представниками Державного департаменту відправилися до Білорусі з метою повернення трьох політичних в'язнів. Як повідомляла газета The New York Times, Сміт у приватних бесідах охарактеризував цю поїздку як перший крок до можливого досягнення угоди, що передбачає звільнення десятків політичних в'язнів в обмін на пом'якшення санкцій з боку США.

Високопоставлений представник США зазначив, що звільнення Білоруссю 30 квітня 47-річного натуралізованого американця Юраса Зянковича може свідчити про наміри Лукашенка покращити стосунки з Вашингтоном. Проте, західні дипломати висловили своє сумнів щодо реальних зусиль США у встановленні тісніших зв’язків із Білоруссю, яка залишається міцно пов’язаною з Росією та має глибокі економічні зв’язки з нею, як зазначає Reuters.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що дефіцит картоплі змусив Лукашенка подивитись на Захід: на тлі нестачі "стратегічного продукту" Білорусь несподівано дозволила імпорт з "недружнього" ЄС.

Також з'явилася інформація, що Російська Федерація почала перевезення військових вантажів до Білорусі за допомогою літаків Іл-76. Зростання активності військово-транспортної авіації агресора відзначається на фоні підготовки до спільних військових навчань Росії та Білорусі під назвою "Запад-2025".

Related posts