Китай та Європейський Союз повинні розв'язувати свої питання через діалог, заявив Ван Ї.
На зустрічі в Пекіні міністр закордонних справ Китаю Ван Ї підкреслив важливість діалогу та консультацій для вирішення проблем у відносинах між Китаєм і Європейським Союзом під час бесіди з президентом Конституційної ради Франції Лораном Фабіусом.
Про це повідомили в МЗС КНР, передає власний кореспондент Укрінформу.
"Виниклі труднощі в економічних та торгових зв'язках між Китаєм і Європейським Союзом не є вигідними для жодної зі сторін. Ми висловлюємо надію, що ЄС зосередиться на спільних довгострокових інтересах і вирішуватиме проблеми через діалог і консультації з Китаєм", - зазначив Ван.
Міністр підкреслив, що Пекін та Париж повинні зберігати автономність у своїй зовнішній політиці і сприяти забезпеченню світової стабільності.
"Китай і Франція підтримують принципи незалежності, виступаючи проти зовнішнього втручання та тиску, що відповідає загальному тренду до багатополярності у світі та сприяє збереженню глобального миру і стабільності", - підкреслив високопосадовець з Китаю.
Фабіус, своєю чергою, зауважив, що для французької дипломатії є традицією відстоювати незалежність і підтримувати дружні відносини з Китаєм, додавши, що Франція завжди виступала проти нав'язування власної волі іншим та за пошук правильних рішень шляхом діалогу.
У Міністерстві закордонних справ зазначили, не вдаючись до деталей, що учасники зустрічі також висловили свої думки щодо "українського питання" (так у Китаї називають агресивну війну Росії проти України - ред.).
Нагадуємо, що в даний час ведуться переговори між Європейською комісією та урядом Китаю щодо рішення ЄК про підвищення мита на електромобілі, вироблені в КНР, до 35,3%. Це мито буде додаватися до стандартного 10%-ого мита на імпорт автомобілів до ЄС, яке планується ввести до кінця жовтня.
Європейська комісія ініціює ряд додаткових розслідувань щодо торгових практик Китаю, що може призвести до збільшення мит на китайські товари. У свою чергу, китайський уряд розпочав власні перевірки стосовно окремих імпорту з Європейського Союзу, включаючи молочні вироби та бренді.
Згідно з інформацією, наданою Укрінформом, під час свого дебютного візиту до Пекіна міністр закордонних справ Великої Британії Девід Леммі висловив стурбованість щодо підтримки, яку Китай надає Росії в її конфлікті з Україною.