Китай дав зелене світло на зведення десяти нових реакторів, що сприятимуть розвитку екологічно чистої енергії.

Ілюстрація реакторів у Тайшані, взята з Вікіпедії.
Державна рада Китаю схвалила будівництво 10 нових реакторів, підкресливши важливість атомної енергетики в переході країни до чистої енергії.
Источник: Bloomberg
Відповідно до інформації з Bloomberg, Китай продовжує активну політику у сфері ядерної енергетики, затверджуючи будівництво щонайменше 10 нових атомних реакторів вже четвертий рік підряд.
Прогнозується, що до завершення цього десятиліття держава обійде США та займе позицію світового лідера у виробництві ядерної енергії. Введення в експлуатацію десяти нових реакторів потребуватиме близько 200 мільярдів юанів (приблизно 27 мільярдів доларів), згідно з інформацією, опублікованою місцевим виданням The Paper.
Чотири реактори будуватиме компанія China General Nuclear Power Corp. на своїх майданчиках у Фанченьгані та Тайшані. Ще по два реактори зведуть China National Nuclear Corp., State Power Investment Corp. та China Huaneng Group Co.
Згідно з прогнозами, потужність ядерної енергетики Китаю до кінця 2025 року досягне 65 гігаватів, що є зростанням порівняно з менш ніж 60 гігаватами, зафіксованими минулого року. Вже до 2040 року очікується, що цей показник досягне 200 гігаватів, що становитиме близько 10% від загального виробництва електроенергії в країні, відповідно до звіту Асоціації ядерної енергії Китаю.
За інформацією Bloomberg, для реалізації своїх амбітних цілей Китаю необхідно зосередитися на управлінні витратами. Ціна на один новий реактор становить 2,7 мільярда доларів, що істотно менше, ніж у Сполучених Штатах або Європі, де проєкти часто затягуються і стають дорожчими.
Однією з основних переваг Китаю є те, що державні фінансові установи пропонують вигідні кредити компаніям, які займаються будівництвом атомних електростанцій. Це сприяє значному зниженню витрат вже на стадії зведення об'єктів.