Китайські громадяни, захоплені українськими військовими: глобальні наслідки.

Міністерство закордонних справ України викликало тимчасового повіреного у справах Китаю та виступило з осудом щодо участі громадян Китаю у війні Росії проти України.
Володимир Зеленський повідомив, що українські військові в Донецькому регіоні захопили в полон двох громадян Китаю, які брали участь у бойових діях на стороні російських збройних сил. Міністерство закордонних справ України викликало тимчасового повіреного у справах КНР для висловлення протесту проти залучення китайських громадян до конфлікту в Україні. На даний момент китайська сторона не надала коментарів щодо цих затриманих.
Китайські сили ведуть бойові дії проти України.
"З'явилася інформація, що кількість громадян Китаю в рядах окупантів перевищує двох. Наразі ми займаємося перевіркою всіх деталей. Розвідка, СБУ та відповідні підрозділи Збройних сил активно працюють над цим питанням," – повідомив Зеленський.
Він зазначив, що українські військові вступили в сутичку з шістьма китайськими солдатами, з яких двох вдалося захопити в полон.
Пост супроводжувався відеозаписом, на якому зображений один із ймовірних китайських військовополонених у наручниках, який спілкується китайською мовою, і, схоже, розповідає про нещодавній бій. Він активно жестикулює та імітує звуки пострілів. Як повідомляє AFP, цей чоловік говорить на мандаринському діалекті — найпоширенішій формі китайської мови, і в його промові звучить слово "командир".
Український президент закликав відреагувати на це США, Європу і "всіх у світі, хто хоче, щоб був мир".
"Залучення китайських громадян до лав російських військ, які здійснили агресію проти України, викликає сумніви щодо офіційної позиції Китаю про підтримку миру і знижує рівень довіри до Пекіна як надійного постійного члена Ради Безпеки ООН," – підкреслив міністр закордонних справ України Андрій Сибіга.
Офіційний представник Державного департаменту США Таммі Брюс повідомила, що Вашингтон стурбований повідомленнями про полонених громадян Китаю. Вона додала, що дії Китаю дозволяють Росії продовжувати війну в Україні, оскільки ця країна постачає Москві близько 80% необхідних їй товарів подвійного призначення.
Китай офіційно оголосив про свій нейтралітет у контексті конфлікту між Росією та Україною, проте на протязі всього етапу повномасштабного вторгнення підтримує близькі стосунки з Москвою та не бере участі в західних санкціях проти неї.
Китайці у складі російських збройних сил.
Агентство AFP повідомляє з посиланням на неназваного українського чиновника, що полонені громадяни Китаю, ймовірно, за своєю ініціативою підписали контракт з російською армією, а не були відправлені на війну Пекіном.
Французький медіа-ресурс Le Monde раніше повідомляв про виявлення приблизно 40 акаунтів у Douyin (додатку TikTok, доступному виключно в Китаї), де власники стверджують, що вони були військовослужбовцями російської армії.
The Telegraph також повідомляє, що в березні в соціальних мережах з'явилося відео, яке, ймовірно, демонструє китайських найманців, що беруть участь у бойових діях на стороні Росії в Україні. На цьому неперевіреному запису, знятому в Селидовому поблизу Покровська, видно військових зі східноазіатською зовнішністю, які наносять графіті китайськими ієрогліфами на стіни зруйнованого будинку.
У відеозапису, за інформацією журналістів, було помічено, що військовослужбовці одягнені в уніформу, яка нагадує ту, що в останній час використовують регулярні підрозділи російських збройних сил.
The Telegraph додає, що на правому плечі одного з бійців видно шеврон з надписом BARS -- це абревіатура російського армійського резерву, який після повномасштабного вторгнення в Україну в лютому 2022 року перетворився в мережу нерегулярних підрозділів.