Китайський Новий рік 2025: що дозволено і що заборонено в цей день
Китайський Новий рік – це традиційне свято Сходу, яке не має фіксованої дати. Його також відомо як Місячний Новий рік, оскільки святкування базується на циклах місячного календаря. Далі на УНІАН ви дізнаєтеся, коли відзначають китайський Новий рік і яким чином проходять святкові події.
Зазвичай свято Китайського нового року відзначається в період з 21 січня до 20 лютого, відповідно до першого молодика. Отже, рік Зеленої Дерев'яної Змії почнеться 29 січня і триватиме до 16 лютого 2026 року.
Китайці відзначатимуть Новий рік протягом 15 днів, а кульмінацією цього святкового періоду стане вражаюче свято Ліхтарів.
Зелена Деревна Змія — це одна з дванадцяти представників китайського зодіаку. Вона асоціюється зі спокоєм, грацією, розумом та амбіціями. Особи, що з'явилися на світ під її покровительством, зазвичай виявляють ці риси характеру.
Китайці святкують цей день, подібно до нас, з родинними зустрічами та святковими обідами. Проте їхні традиції включають ритуали з глибоким символічним значенням. Спершу вони ретельно прибирають свої домівки, щоб позбутися старих речей і негативної енергії. Вважається, що таке очищення забезпечить удачу та процвітання в наступному році.
Крім того, вони прикрашають свій будинок декором обов'язково червоного кольору. Китайці вірять, що він захищає від зла. Зазвичай обирають ліхтарі, стрічки та різні паперові вироби. Додатково можуть прикрасити вікна та двері написами згаданого кольору з побажаннями успіху, здоров'я та щастя.
Особливе значення має вечеря, що збирає всю родину — на це свято запрошуються всі родичі. Зазвичай на столі можна знайти рибу та пельмені, які уособлюють благополуччя та процвітання. Не обходиться й без десертів. Замість традиційних подарунків дарують гроші, упаковані в червоні конверти, що стало звичкою для китайців з раннього дитинства.
Неймовірним елементом святкування стане автентичний карнавальний захід з танцюючими драконами та яскравими феєрверками. Це дійство має на меті прогнати негативні сили та з честю зустріти новий рік.
Фінальна частина свята — це яскраве шоу ліхтарів, що уособлюють надію та нові можливості. Китайці організовують паради з дивовижними ліхтарями, які вражають уяву. Таке видовище неодмінно варто побачити хоча б раз у житті.