Кияни виступають за трансформацію Гідропарку у Діснейленд: чи можливо це в умовах війни?


Щоб питання було розглянуто, петиція повинна зібрати достатню кількість голосів.

У Києві, в умовах війни, виникла ідея про покращення Гідропарку та створення на його основі дитячого тематичного парку, схожого на "Діснейленд".

На веб-платформі Київської міської ради з'явилася петиція, в якій її ініціатор виступає з пропозицією заснувати на території Гідропарку Національний парк під назвою "Казкова країна".

Ініціативу активно обговорюють користувачі соціальних мереж. Більшість, звісно ж, критикує такі наміри, адже в країні війна, і кошти передусім потрібні на закупівлю дронів, зброї, автівок, а не на розваги.

На момент сьогоднішнього дня петицію, опубліковану 30 грудня, підтримали 649 людей. Для того щоб документ був розглянутий міською адміністрацією, потрібно зібрати 6 тисяч підписів протягом 52 днів.

Автор петиції, архітектор Олег Заварзін, заявляє, що нинішнє занедбане становище столичного Гідропарку сприяє формуванню криміногенного середовища в нашому місті.

І з ним важко посперечатися, бо за останні 10 років Гідропарк перетворився на своєрідний криміногенний осередок, де зовсім незатишно, а подекуди й небезпечно, особливо влітку, коли там багатолюдно і працюють усі заклади. Також кияни вказують на велику кількість незаконної забудови, кількість якої з роками лише збільшується.

"Можливо перетворити наявний парк, надаючи йому новий сенс, щоб поліпшити та гуманізувати міське середовище Києва. Наприклад, можна створити великий тематичний парк для дітей у стилі "Діснейленда", ґрунтуючи проект на українських народних казках, фольклорі та культурній самобутності", - підкреслює автор петиції Олег Заварзін.

Варто зазначити, що це вже не перша петиція архітектора. У грудні минулого року Олег Заварзін активував петицію про створення системи пішохідно-автомобільних еко-мостів її підписали вже понад тисячу людей.

Він стверджує, що створення нових еко-мостів зможе суттєво зменшити транспортне навантаження, що, в свою чергу, надасть місту можливість зосередитися на капітальному ремонті та реставрації важливих мостів столиці, зокрема мостів Патона і Метро.

На Facebook-сторінці архітектора виникло питання, чому він займається створенням петицій у часи війни, адже, на думку запитувачів, це не найактуальніша справа, коли дрони та ракети вражають центральні райони Києва.

Архітектор на це відповів наступним чином:

"Як ветеран цієї війни з інвалідністю ІІ групи, я маю абсолютне моральне право дивитися вперед і думати про те, як відновити та розвивати своє рідне місто і країну. Ніхто не вправі вказувати мені на це. Хіба ж не за цивілізаційний вибір, культуру, мистецтво та гідність ми сьогодні боремося проти темряви і варварства?" - так прокоментував свою позицію Олег Заварзін у відповідь на критику.

ТСН.ua звернувся до КМДА, щоб дізнатися їхню думку щодо ідеї трансформації Гідропарку в "український Діснейленд".

Адже жителі столиці добре пам'ятають заяви мера Києва Віталія Кличка, який ще десять років тому обіцяв реалізувати амбітний проєкт з перетворення столичного Гідропарку в своєрідний український "Діснейленд". Тоді декларувалося, що Гідропарк стане місцем для відпочинку, занять спортом та проведенням дозвілля киян. Тож зараз меру просто нагадали про його обіцянки з минулого.

Поки всі ці обіцянки залишаються лише обіцянками, бо до конкретних дій у столичних чиновників не дійшли руки. Хоча у Гідропарку проводяться численні фестивалі, різноманітні культурні та спортивні заходи.

У столичній адміністрації повідомили, що необхідно дочекатися, поки всі бажаючі проголосують за петицію.

"Поки петиція не набрала потрібної кількості голосів. Її будуть розглядати лише після того, якщо вона набере відповідну кількість підписів. Тож поки немає що коментувати", - зазначили нам в КМДА.

Відомо, що мер Києва раніше висловлював ідею перетворення Гідропарку на сучасний парк, що нагадує "Діснейленд", але це було ще до початку повномасштабного вторгнення Росії. Наразі, з огляду на війну, це питання не обговорюється. Проте, якщо петиція збереться достатня кількість голосів, відповідні департаменти та управління зобов’язані будуть її розглянути і прийняти відповідні рішення.

Тим часом працівники Гідропарку кажуть, що докладають максимум зусиль, щоб парк культури та відпочинку ставав кращим. Але існує чимало складних юридичних, земельних та фінансових питань, які вони намагаються вирішити. Після цього можна буде рухатися до подальшого розвитку.

"Гідропарк володіє неповторним географічним положенням і має потенціал перетворитися на справжню перлину Києва. Проте існує безліч викликів, які потребують вирішення. Нам обіцяють підтримку міжнародні партнери, але розвиток цієї рекреаційної та спортивної зони виглядає маловероятним у контексті воєнних дій", - зазначають представники влади.

Нещодавно ТСН.ua повідомляв про продаж старовинного особняка в Києві, який планують знести: чи існує шанс викупити його для збереження.

Читайте також:

У Києві здорожчає проїзд на 5 гривень: яких маршруток це стосується

У центрі Дніпра в Києві виявили незвичайну споруду: які факти відомі?

Related posts