Кліматичні моделі виявилися неефективними: ряд регіонів планети стикається з надмірним підвищенням температури, зазначають науковці.


Особливо Західна Європа зазнає негативних наслідків від швидкого потепління.

У світі щорічно фіксуються нові температурні рекорди, і явище глобального потепління стає все більш очевидним. Проте певні регіони планети, здається, піддаються цьому процесу швидше, ніж інші, як зазначає науковий журнал Phys.org.

Свіже дослідження, представлене в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences, презентує першу у світі карту територій, які зазнають повторюваних спалахів екстремальної спеки. Дослідники зазначають, що ці локальні "значні та неочікувані аномалії" в загальному контексті поступового підвищення температури клімату ставлять під сумнів адекватність сучасних моделей глобального зростання середньої температури.

"Мова йде про екстремальні тенденції, які є результатом фізичних взаємодій, які ми можемо не зовсім зрозуміти. Ці регіони стають тимчасовими теплицями", -- сказав провідний автор дослідження, науковий співробітник Земної обсерваторії Ламонта-Догерті Колумбійської кліматичної школи Кай Корнхубер.

Упродовж останніх років деякі райони Китаю, Японії, Кореї, Аравійського півострова, східної Австралії та певних частин Африки зазнали значного впливу від повторюваних хвиль екстремальної спеки. У Західній Європі щорічно реєструється десятки тисяч випадків смертей, пов'язаних із спекою.

Крім того, періодичні хвилі екстремального тепла систематично реєструються в північно-західному регіоні Канади, на півночі Гренландії, у віддалених частинах Південної Америки та в окремих районах Сибіру.

На переконання дослідників, глобальне потепління трансформує природні шляхи переміщення теплого повітря, що призводить до утворення зон, де це повітря затримується в надмірних кількостях. Це викликає певний збій у звичному русі повітряних мас.

Згідно з повідомленнями УНІАН, людство змогло вплинути на нахил осі обертання Землі, що, в свою чергу, позначається на кліматичних змінах. Це стало наслідком активного видобутку підземних вод для потреб сучасної технології та домашнього вжитку.

Крім того, ми повідомили, що дослідники виявили, чому сучасні урагани стали більш інтенсивними. Це, безсумнівно, тісно пов'язано з глобальним потеплінням.

Related posts