Колони та зірковий шпиль: у соціальних мережах з'явилися зображення, яким насправді планувався готель "Україна" в Києві. Дивіться фото.


У Києві в 1961 році робітники закінчили будівництво 16-поверхового готелю "Україна". Проте, якщо б не боротьба з надмірностями в архітектурі, яка розпочалась у 1950-х роках, ця будівля мала виглядати інакше.

Старі фото опублікували у Telegram-каналі спільноти "Київ, жива історія". Офіційне відкриття готелю відбулося 28 вересня 1961 року.

"Такою повинна була стати готельна споруда "Україна" в серці Києва. У 1944 році серед архітекторів оголосили конкурс на найкращий проєкт нового готелю. У Радянському Союзі важливі будівлі зазвичай мали схожий, величний вигляд. Проте в 1950-х роках розпочалася боротьба з надмірностями в архітектурному стилі, яка й врятувала цю архітектурну пам'ятку", - зазначається у повідомленні.

Як зазначили у спільноті, фасад будівлі спростили, а прикраси типу колонад пішли в небуття. Коли готель відкрили, то він дуже відрізнявся від початкового плану.

Готель "Україна" (спочатку відомий як "Київ", а до 2001 року — "Москва") — це 16-поверхова чотиризіркова споруда, розташована за адресою вулиця Інститутська, 4 у Києві. У свій час цей готель вважався одним із найвищих будівель в Україні. На місці сучасного готелю "Україна" раніше знаходився Хмарочос Гінзбурга. Будівництво готелю розпочали у 1954 році в рамках відновлення Хрещатика після Другої світової війни.

Нагадаємо, що "Львівська брама" – це станція-примара на Сирецько-Печерській лінії метро в Києві, яка здобула популярність серед міських дигерів та любителів екстремального туризму. Цей недобудований об'єкт столичного метрополітену сповнений загадок і легенд.

На місці, де зараз стоїть Арка Свободи українського народу, до 1979 року існував один із забутих символів стародавнього Києва – фонтан "Слон". Цей фонтан витримав Другу світову війну, але не зміг протистояти радянській владі.

Як повідомляв OBOZ.UA, Центральний залізничний вокзал тривалий час слугував основними воротами столиці України. У 1915 році невідомий фотограф зафіксував кілька знімків його головних відвідувачів – пасажирів.

Related posts