Команда Трампа веде дискусії про "балтійську модель" стосовно анексованих територій України: що це може означати?


Команда новообраного президента США Дональда Трампа вивчає "балтійський сценарій" щодо тимчасово окупованих Росією територій України.

Таку позицію озвучив американський експерт у галузі політики Адріан Каратницький у своєму коментарі для "Укрінформ".

"Думаю, вони хочуть припинення вогню, завершення активної фази війни. Очевидно, що прийняття обома сторонами територіального розподілу, який є, але без визнання анексії Росією загарбаних територій та з пошуком інших способів їхнього повернення", - сказав експерт.

За його словами, це своєрідний "балтійський підхід". Він зазначає, що Сполучені Штати не визнають окуповані регіони частиною Російської Федерації і продовжать запроваджені санкції, однак одночасно можуть відкласти вступ України до НАТО, "як стверджують, на два десятиліття". На думку Каратницького, також відбудуться зміни в російських умовах для мирного врегулювання.

На думку Каратницького, команда Трампа не погодиться на вимоги російського "лідера" Володимира Путіна, зокрема, щодо демілітаризації України.

Трамп не готовий йти на компроміс зі своєю репутацією та образом потужного керівника, здатного змусити інших досягати певних позитивних результатів.

Говорячи про можливі важелі впливу Вашингтона на Путіна, експерт каже, що на російських активах у Європі, які новообраний президент США може змусити спрямувати на потреби України, головним чином на закупівлю американської зброї."Трамп може сказати Росії: або приймаєте перемирʼя, або ми дамо українцям ресурси, які примусить вас до цього", - зазначив експерт.

Однак Трамп може повідомити європейським країнам, що вони повинні покрити витрати України на оборону. Він може стверджувати: "Чим швидше ви це реалізуєте (конфіскувавши 300 млрд активів - Ред.), тим швидше ми надамо Україні озброєння", зазначив Каратницький. Проте це буде можливе "лише в тому випадку, якщо Росія відкине будь-яке прийнятне для Америки вирішення ситуації".

Дональд Трамп не планує погоджуватися на "капітуляцію України", враховуючи також позицію європейських країн, підкреслив Каратницький. Політик не має наміру спровокувати кризу у відносинах між США та Європою, оскільки Америка прагне зміцнити свої альянси для подальшої гри з Китаєм та протистояти загрозам, які виходять з недемократичних держав.

"Запит на капітуляцію викликав би рішучу відповідь з боку європейських держав, оскільки це сигналізувало б про серйозну небезпеку, що дозволяє силовим методом змінювати кордони", - зазначив він.

За словами Каратницького, всередині Республіканської партії все ще існує значний вплив традиційного крила, яке сформувалося "за часів Рейгана" і складає близько 50% виборців Трампа. Це крило має дуже негативне ставлення до Путіна.

Каратницький висловлює скептицизм щодо ідеї команди Дональда Трампа про створення 800-мильної буферної зони між Україною та Росією, де планується розміщення міжнародних миротворчих контингентів.

Related posts