Головнокомандувач Військово-морських сил Естонії: ані Росія, ані Україна не мають контролю над Чорним морем.


За словами Іво Вярка, командувача Військово-морських сил Естонії, у звичному розумінні морської війни ані Росія, ані Україна не можуть вважатися домінуючими у водах Чорного моря.

Як зазначає ERR, про це повідомляє "Європейська правда".

Він підкреслив, що в традиційному розумінні морської війни ні Російська Федерація, ні Україна не домінують у Чорному морі.

"Сьогодні все Чорне море можна вважати в цьому сенсі спірною морською акваторією, де обидві сторони фактично мають певний ступінь свободи дій. І ця свобода дій, очевидно, є більшою біля узбережжя. Де обидві сторони мають власні засоби протиповітряної оборони, морські міни, підтримку з боку різних систем озброєння з берега", - сказав Вярк.

Він зазначив, що судна зазвичай вирушають у море лише для виконання певних завдань, проте жодна з країн не готова йти на значний ризик.

Вярк підкреслив, що обидві сторони активно експлуатують газові бурові установки в Чорному морі: "Ці установки створюють сприятливі умови для розміщення розвідувального обладнання, що дозволяє здійснювати моніторинг морської ситуації. Проте варто зазначити, що вони не залишаються постійно під контролем однієї зі сторін, а періодично переходять з одних рук в інші".

Командувача запитали, чи справді українці досягли революційних змін у використанні морських безпілотників, адже є повідомлення про те, що українським військовим вдалося знищити російський гелікоптер за допомогою дрону, що діє на воді.

"Наземні ударні безпілотники справді здобули значення як важливий інструмент для України. Однак, їх репутація та, можливо, ступінь ефективності можуть бути дещо завищені в сприйнятті суспільства," - зазначив Вярк.

"Україна визнає, що застосовує військово-морські безпілотники через брак інших засобів, оскільки не має альтернатив для протистояння російському Чорноморському флоту," – зазначив він.

Він підкреслив, що з 17 основних військових суден Росії лише шість зазнали ушкоджень від атак українських дронів.

Вярк підтвердив, що морські умови становлять значні труднощі для безпілотних літальних апаратів.

"Якщо говорити про безпілотники в цілому, то технології безпілотників і заходи протидії безпілотникам на морі також розвиваються з шаленою швидкістю. Однак багато експертів також вважають, що безпілотні технології, швидше за все, будуть додатковим заходом, тобто до традиційних засобів і можливостей ведення морської війни.

"Інакше кажучи, це, безсумнівно, сприятиме покращенню ситуаційної обізнаності та підвищенню ефективності розвідувальної роботи, проте не зможе замінити сучасні підводні човни, надводні кораблі, ракетні системи, міни та інші аналогічні засоби", - зазначив командувач.

У листопаді розвідувальні служби Великої Британії визначили інтенсивне застосування безпілотників як важливу подію, що істотно змінила хід війни Росії проти України.

У відомстві також відзначали, що успішні дії України проти Чорноморського флоту РФ призвели до знищення близько чверті його великих суден включно з флагманом та змусили забиратися у східну частину акваторії.

Related posts