"Комедия" на тему финансовых активов. Как государственные служащие отправляются за границу на мнимые конференции, используя средства компаний, находящихся под их контролем.


Очевидно, що такий орган, як Національна комісія з цінних паперів та фондових ринків, має високі корупційні ризики в такій країні, як Україна. Але коли ми розпочинали роботу над цією темою, ми і не здогадувались, що топпосадовці комісії, схоже, вирішили скористатись ними всіма.

Ось чому це важливо. Щоб зрозуміти, які перспективи відкриває НКЦПФР, необхідно спочатку визначити, що являє собою ця комісія та які її основні функції.

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку є державним органом, підпорядкованим президенту України та підзвітним Верховній Раді України.

На веб-ресурсі НКЦПФР вказується:

"Метою комісії є забезпечення грошовим капіталом потреб економіки країни, шляхом створення механізму акумулювання, розподілу та перерозподілу інвестиційних ресурсів, а також створення умов для становлення потужних внутрішніх інвесторів та забезпечення захисту їхніх прав".

З моменту початку повномасштабної агресії Росії проти України одним із значних "внутрішніх інвесторів" виявився Артем Колюбаєв — маловідомий кінопродюсер, який є другом Андрія Єрмака, очільника офісу президента.

Журналісти редакції Bihus.Info вже здійснили кілька важливих розслідувань. Серед них дослідження, яке висвітлює, як кінопродюсер, під час війни, увійшов у великий та проблемний сектор будівництва. Також вони звернули увагу на його ініціативу з виробництва дронів для Збройних сил. Крім того, журналісти з'ясували, як за допомогою ряду компаній йому вдалося отримати дозвіл на виведення понад мільйона доларів за кордон, незважаючи на існуючі заборони. Цей останній випадок демонструє, наскільки впливовою є комісія з цінних паперів, адже саме вона дала згоду на переведення коштів для закупівлі м'яса в Дубаї.

Тому в нашій редакції ми були вельми здивовані, дізнавшись, що керівники цієї комісії відправляються у закордонні відрядження на запрошення та за рахунок громадської організації, з якою має зв'язок Артем Колюбаєв. Ще більше нас вразило те, що за допомогою кількох простих кроків ми змогли з’ясувати, що заходи, для участі в яких посадовці виїжджають за кордон, насправді є фіктивними.

Слід зазначити, що реакція всіх учасників розслідування під час наших спроб отримати офіційні коментарі, документи, запити, а також ігнорування в месенджерах – усе це справляє враження комедії.

Дізнайтеся більше про комедію, пов'язану з цінними паперами, у нашому свіжому матеріалі.

Related posts