Кому не слід сваритися 29 жовтня і чому варто пекти пиріжки: традиції та застереження в день Анастасії.


Сьогодні православні християни вшановують пам'ять святої мучениці Анастасії Римської та святого Аврама Затворника.

У народі це свято прозвали Аврам Овчар і Анастасія Овечниця, оскільки вважається, що вони оберігають отари овець і покровительствують пастухам.

Наші пращури помітили, якщо в цей день погода буде непогожою. Пастухи співали пісні, грали на ріжках та вітали свої отари з останнім днем випасання. Господарі розплачуються із пастухами. Їм не лише видавали гроші, а й дарували гарні подарунки, частували різноманітними стравами.

Так, пастухів частували господині смачними пирогами, випеченими з новенького борошна. Але найбільшою родзинкою свята вважався сир з овечого або козячого молока. Готували та подавали цей делікатес переважно дівчата та жінки, які в цей день відзначали свої іменини.

У церковне свято 29 жовтня, як і будь-якого іншого дня, церква не схвалює сварок, суперечок, лихослів'я та пліток, а також наклепу та засудження, жадібності та заздрощів, помсти, розпачу та лінощів. Не слід відмовляти у прохачому.

Згідно з народними прикметами, сьогодні слід уникати кількох дій. По-перше, не рекомендується впускати до оселі незнайомих людей, адже це може призвести до втрати фінансової стабільності та спокою в родині. По-друге, сваритися зі своїм партнером теж не варто – наслідки можуть бути такими, що примирення доведеться чекати цілих 40 днів.

Нагадаємо, що Покровська, Димитрієвська та Михайлівська: коли відзначають батьківські суботи у 2024 році за новим календарем.

Раніше ми ділилися інформацією про сорокуст у церкві: як його замовити, чи дозволено застосовувати проти супротивників і як він може вплинути на самопочуття.

Related posts