Кому Трамп передав відповідальність за вирішення конфлікту в Україні та що можна очікувати від нього в цій ситуації?


Обраний президент США Дональд Трамп оголосив, що збирається призначити генерал-лейтенанта у відставці Кіта Келлога спеціальним представником з питань України та Росії.

"Разом ми забезпечимо МИР ЧЕРЕЗ СИЛУ і зробимо Америку і світ знову безпечними!", - у притаманній йому манері пообіцяв Трамп.

Сам Келлог теж пообіцяв на новій посаді "забезпечити мир через силу, відстоюючи інтереси Америки".

Дізнайтеся більше про особу, якій Дональд Трамп довірив, ймовірно, один з найскладніших викликів для своєї майбутньої адміністрації, завдяки статті журналіста "Європейської правди" Олега Павлюка. У матеріалі розглядаються аспекти мирних переговорів з позиції сили, а також надається інформація про Кіта Келлога, спеціального представника Трампа з питань України. Нижче наведено короткий виклад цієї статті.

Кіт Келлог майже половину свого життя - 36 років - повʼязав з військовою службою.

Остання служба Келлога проходила на одній з провідних позицій в Обʼєднаному комітеті начальників штабів США. Він залишив цю посаду в 2003 році, завершивши свою військову кар'єру зі званням генерал-лейтенант у резерві.

Після цього він не поспішив залишити політичну діяльність: він став частиною перехідного уряду Іраку, який був сформований коаліцією під керівництвом США після військової інтервенції 2003 року.

Поза тим Келлог дванадцять років працював у приватному секторі.

До передвиборчої команди Дональда Трампа Келлог приєднався навесні 2016 року на посаді радника з питань зовнішньої політики.

Після перемоги Трампа генерал отримав посаду в перехідній команді республіканця (вона переймає справи в адміністрації, що йде від влади), а потім очолив апарат Ради національної безпеки.

У лютому 2017 року, після того як радник Трампа з національної безпеки Майкл Флінн подав у відставку через зв'язки з російськими представниками, Келлог тимчасово взяв на себе обов'язки радника з національної безпеки.

Хоча були пропозиції залишити його на цій позиції, Трамп врешті-решт обрав Герберта Макмастера - людину, яка згодом стверджувала, що Владімір Путін маніпулював президентом США.

Замість цього, у квітні 2018 року Келлог зайняв подібну позицію в адміністрації віцепрезидента США Майка Пенса, водночас продовжуючи консультувати Трампа з питань національної безпеки.

По закінченні своєї діяльності в адміністрації Трампа Келлог приєднався до про-трампівського аналітичного центру America First Policy Institute, де зайняв посаду співголови Центру національної безпеки. Тут він активно працював над реалізацією Трампового бачення щодо завершення конфлікту в Україні.

Кіт Келлог, спільно з колегою Фредом Фляйцом з America First Policy Institute, більш детально презентував свою концепцію "мирного плану" для України.

Основна ідея полягає в тому, що під час президентства Трампа США офіційно розпочнуть ініціативу щодо мирних переговорів між Україною та Росією. Щоб змусити обидві сторони взяти участь у цих переговорах, вони планують застосувати різні механізми впливу. Для України це може означати призупинення військової допомоги, тоді як для Росії - навпаки, збільшення військової підтримки Києва.

"Пряником" натомість виступає зобовʼязання подальшої допомоги Україні зброєю під час або після укладання угоди та оподаткування прибутків від російських енергоносіїв, що піде на відбудову країни. Росії натомість пропонують часткове зняття санкцій.

"План" Келлога-Фляйца не передбачає відмови України від територій.

Замість цього, від столиці України сподіваються на визнання того, що ці землі не будуть повернуті силою.

Тож відновити українську територіальну цілісність вдасться лише через деякий час - можливо, в дипломатичний спосіб та після смерті Путіна.

Україні не слід розраховувати на вступ до НАТО у найближчому майбутньому, проте союзники можуть надати ефективні "гарантії безпеки", як зазначено в "мирному плані".

Згідно з оцінкою майбутнього спецпосланника, успішність наступних переговорів залежатиме від готовності Трампа вести діалог "з обома сторонами".

Related posts