За результатами опитування, кожен другий громадянин Польщі виступає проти надання військової підтримки Україні.

Поляки переживають, що ця підтримка може зменшити бойову спроможність їхніх збройних сил.
Близько 50% громадян Польщі вважають, що Варшава повинна зменшити або зовсім припинити військову підтримку Україні. Ці дані були отримані в результаті свіжого соціологічного дослідження, замовленого фондом Stand With Ukraine у співпраці з порталом Defence24. Нагадаємо, що ще рік тому польський уряд оголосив про свою нездатність продовжувати постачання зброї Україні.
"Поляки все ще висловлюють свою підтримку Україні, але ця солідарність не є безумовною. Незважаючи на те, що більше половини населення підтримує дипломатичну допомогу, відповіді на додаткові питання свідчать про те, що інтерес до зміцнення взаємин з Україною помітно обмежений," - зазначає видання.
Отже, на запит про те, чи має Польща надавати дипломатичну підтримку Україні на міжнародному рівні, 52% опитаних висловили підтримку, в той час як 29% були протилежної думки.
Водночас 46% опитаних вважають, що Україні слід або зменшити, або зовсім призупинити військову допомогу. Щодо економічної підтримки, лише 35% респондентів висловилися за її продовження, тоді як 44% виступають проти. Основними причинами цього є побоювання щодо подальшої ослабленості польської армії та сумніви в прозорості використання наданих коштів.
Також слід зазначити, що поляки явно не прагнуть відправляти своїх військових до України, навіть у рамках можливих миротворчих операцій у майбутньому. Лише 15% опитаних висловлюють підтримку цій ініціативі, тоді як 64% виступають проти.
Разом з тим 44% респондентів вважають, що підтримка, яку Польща надає Україні, покращує безпеку самих поляків. Протилежну думку висловили 37% респондентів.
Як писав УНІАН, останнім часом ставлення до українських біженців в Європі погіршилося. Особливо в Чехії та Польщі. За словами соціологів, не в останню чергу через те, що місцеві заздрять тим виплатам, які отримують українці.
Ми також повідомили, що Швейцарія, одна з найбагатших країн Європи, планує суттєво скоротити кількість українських біженців, яких вона приймає. Зокрема, буде закрито доступ для осіб, які прибувають з тилових областей, які швейцарські влади вважають "безпечними".