Падіння режиму Асада в Сирії стане поразкою для Москви, - ISW.

Цю інформацію наводить РБК-Україна, спираючись на доповідь американського Інституту дослідження війни.
Перед тим як приймати рішення, аналітики підкреслюють, що Росія втрутилася у сирійську ситуацію в 2015 році, щоб підтримати режим Асада, коли в 2011 році розпочалися масові протести в межах більш широкого руху "Арабська весна". Це, в свою чергу, призвело до громадянської війни в Сирії та поставило під загрозу владу Асада.
У свою чергу, російський лідер Володимир Путін давно сприймає "кольорові революції", що призвели до встановлення нових демократичних урядів у колишніх радянських республіках, як загрозу для стабільності та безпеки свого режиму.
Путін також ширше виступає проти демократичних рухів за усунення авторитарних правителів, пов'язаних з Кремлем, у всьому світі. Він вважає, що ці рухи заважають його зусиллям щодо створення його уявного багатополярного світу, в якому Росія та її ключові авторитетні союзники та партнери відіграють важливу роль.
Говорячи про Сирію, аналітики зазначають, що нездатність чи рішення Росії не зміцнювати режим Асада в умовах швидкого настання сирійської опозиції по всій країні - також підірве авторитет Росії як надійного та ефективного безпекового партнера у всьому світі. Як результат, це негативно позначиться на здатності Путіна заручитися підтримкою в усьому світі для багатополярного світу, який їм потрібні.
"Раптовий спад авторитарного режиму Асада в Сирії, який отримував підтримку з боку Кремля з 2015 року, став значною політичною поразкою для Москви і призвів до кризи, оскільки Кремль намагається зберегти свою стратегічну військову присутність у Сирії", - зазначається у звіті.