Кремль, ймовірно, планує реалізацію операції під "псевдопрапором" у Придністров'ї, згідно з аналітиками ISW.


Як передає РБК-Україна, таких висновків дійшли аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW).

У звіті аналітиків зазначається, що Москва, ймовірно, наразі формує інформаційний контекст для цієї операції в невизнаній території Придністров'я.

В ISW вважають, що подібні дії, ймовірно, є частиною зусиль з боку Росії, спрямованих на "дестабілізацію Молдови та ускладнення її інтеграційних процесів до Європейського Союзу".

Експерти проаналізували заяви російської Служби зовнішньої розвідки (СЗР) 23 грудня про те, що президент Молдови Майя Санду нібито "готує план військової операції в Придністров'ї".

Російська сторона повідомила, що, згідно з їхніми даними, молдовська військова акція нібито "може привести до конфлікту".

У Міністерстві закордонних справ Росії повідомили про неперевірену інформацію, згідно з якою під час зустрічі з керівництвом енергетичної безпеки Молдови президентка Санду нібито закликала уряд "сформувати план для встановлення контролю над Придністров'ям та усунення російського впливу в цій території".

Зв'язаний з російським військовим відомством "воєнкор" розповсюджував чутки та натякав на можливість того, що Санду нібито готує напад на Придністров'я "у відповідь на зупинку транзиту газу з боку РФ через Україну". Один з російських блогерів навіть зазначив конкретне місце, де, на його думку, могла б відбутися ця вигадана атака — Кучурганська електростанція, що розташована в Придністров'ї.

Водночас, Андріан Балутел, керівник апарату президента Санду, спростував інформацію, що надійшла від російської розвідки, підкресливши, що Молдова не планує жодних військових дій у Придністров'ї.

Молдовський урядовець охарактеризував російські заяви як "серйозну і небезпечну дезінформацію, метою якої є створення паніки та підриву довіри".

Також прем'єр-міністр Молдови Дорін Речан охарактеризував заяви російської СЗР як елемент "гібридної війни", що ведеться Кремлем.

Офіційні особи Кишинева знову підкреслили, що Росія прагне дестабілізувати ситуацію в Молдові.

В інституті ISW підкреслили, що Кремль регулярно застосовував газовий та енергетичний тиск в прагненні дестабілізувати внутрішні процеси в Молдові.

Експерти Інституту війни висловлюють думку, що Росія, можливо, намагається скористатися відмовою України продовжити угоду про газовий транзит, щоб посіяти паніку і недовіру серед населення Молдови щодо прозахідного уряду Санду.

"Однак Кремль також може ставить інформаційні умови для операції під фальшивим прапором у Придністров'ї", - додали аналітики ISW.

Нагадаємо, що нещодавно президентка Молдови Майя Санду висловила припущення, що в найближчі роки може виникнути "геополітична можливість" для вирішення ситуації в Придністровському регіоні.

Між тим на території так званого "ПМР" не рідко відбуваються різноманітні провокації, інспіровані Росією, яка залишає у регіоні свій військовий окупаційний контингент.

До слова, наприкінці листопада офіційний Кишинів заявив, що побоюється гуманітарної катастрофи в Придністров'ї у разі відсутності газу.

Детальніше про те, як енергетична криза в Молдові може трансформуватися в політичну ситуацію, читайте в окремій статті на РБК-Україна.

Related posts