Кремль навмисно затримує процес переговорів і готується до тривалої конфліктної ситуації, - зазначає ISW.


Враховуючи специфіку переговорів, що проходять у Стамбулі, та вимоги, висловлені російською стороною, аналітики відомства впевнені, що Росія прагне до повної капітуляції України як основної мети своєї війни.

У звіті підкреслюється, що Москва представляє свої територіальні вимоги не як елемент для обговорення мирних угод, а як умови, необхідні для досягнення припинення вогню.

В ISW впевнені, що Кремль прагне створити ілюзію готовності до переговорів, одночасно пред'являючи Україні неприйнятні ультимативні вимоги, при цьому не виявляючи жодної готовності до компромісних рішень.

На думку аналітиків ISW, Путін продовжить уникати компромісів, поки Україна та Захід не зможуть змінити його уявлення про перемогу. За його теорією, Росія досягне успіху у війні на виснаження шляхом постійного повзучого наступу, який перешкоджає Україні реалізовувати ефективні та стратегічно важливі контрнаступальні дії.

Продовження конфлікту

В Інституті висловлюють переконання, що останні висловлювання російського військово-політичного керівництва свідчать про свідоме затягування переговорів з боку Кремля. Це вказує на їхнє небажання добросовісно обговорювати як припинення вогню, так і укладення остаточної мирної угоди.

Опозиційне російське видання Verstka інформує, що в Кремлі не планують особисту зустріч між президентами Росії Володимиром Путіним і України Володимиром Зеленським. Це пов'язано з тим, що російські вимоги, які були висунуті, є абсолютно неприйнятними для української сторони.

Джерела, близькі до адміністрації Путіна, заявляють, що Росія лише активізувала свої зусилля щодо затягування мирних переговорів і продовжує ставити Україні неприйнятні вимоги.

За словами одного з джерел, наполягання Москви на проведенні переговорів без участі посередників, свідчить про намагання Кремля продемонструвати, що він здатен диктувати умови, зокрема вимагати від США обмежити вплив західних партнерів України.

"Це відповідає довгостроковій оцінці ISW, за якою Росія навмисно затягує мирні переговори, щоб отримати додаткові поступки від Заходу та продовжити просування на полі бою. На відміну від цього, Україна неодноразово демонструвала готовність до компромісів і ведення добросовісних переговорів", - йдеться у звіті Інституту.

Загроза ескалації конфлікту

Водночас, фахівці зазначають, що Росія готова як продовжувати, так і навіть посилювати свої військові дії проти України, якщо Київ та Вашингтон не приймуть її вимоги щодо капітуляції.

Заява Дмитра Медведєва, голови Ради безпеки Росії, про те, що невдача у переговорах може призвести до "ще більш жахливої стадії війни з використанням нової зброї та новими учасниками", в Інституті була охарактеризована як непряме попередження про можливе застосування ядерної зброї, залучення союзників Росії до конфлікту або навіть агресію проти європейських країн.

Згідно з оцінками ISW, ймовірність того, що Кремль у цей момент застосує ядерну зброю чи здійснить агресію проти країн НАТО, є досить низькою.

Як зазначають у відомстві, Росія неодноразово демонструвала, що не погодиться на жодні умови, крім повної капітуляції України, та, ймовірно, розцінить будь-які переговори, які не передбачають досягнення цих цілей, як "невдалі".

Загрози щодо продовження або ескалації конфлікту у випадку, якщо російські вимоги не будуть виконані, нагадують про заяву помічника президента РФ Володимира Мединського від 16 травня, в якій він стверджував, що Росія готова "воювати стільки, скільки знадобиться". Аналітики з ISW охарактеризували цю риторику як елемент кампанії, відомої як "рефлексивний контроль", метою якої є змусити Київ і Захід погодитися на московські вимоги щодо капітуляції України.

"Анулювання" мирної угоди

В Інституті вивчення війни також зазначили, що Росія продовжує заперечувати легітимність чинного українського уряду і, таким чином, створює умови для відмови від виконання будь-якої майбутньої українсько-російської мирної угоди.

У звіті зазначено, що 17 травня прес-секретар Кремля Дмитро Пєсков підкреслив важливість для Росії мати чітке уявлення про те, хто з представників українського уряду буде підписувати документи, які можуть стати основою для будь-якої майбутньої угоди про мир.

У ISW вважають, що висловлювання Пєскова є складовою частиною тривалої кремлівської інформаційної кампанії, що ставить під сумнів легітимність президента України Володимира Зеленського та всіх українських урядів, які сформувалися після 2014 року.

"Ця риторична кампанія є складовою зусиль Кремля, спрямованих на створення підстав для одностороннього виходу Росії з будь-яких майбутніх мирних угод у зручний для неї час, а також підтримку неодноразової російської вимоги щодо примусу України до зміни режиму та проштовхування проросійського уряду ", - вважають експерти Інституту.

У відомстві також підкреслили, що будь-яка майбутня мирна угода між Росією та Україною, має передбачати чітке визнання Росією легітимності українського уряду та Конституції України.

Related posts