Кремль все більше заглиблюється у фінансові ресурси громадян Росії: у країні розроблено новий спосіб поповнення бюджету для війни з Україною.


У Росії збираються кратно - одразу в 2-5 разів - збільшити екологічний збір майже на всі види товарів, що призведе до їх масового подорожчання. Причина - Кремлю потрібно більше коштів на війну в Україні, і такий ресурс виявився в гаманцях населення.

Міністерство природи Російської Федерації офіційно висловило пропозицію щодо зміни податкових ставок. Вони планують запровадити підвищення екологічного збору, починаючи з 2026 року.

Екологічний збір в Російській Федерації сплачують виробники продукції. Офіційно його метою є компенсація витрат держави на утилізацію відходів. Проте, як зазначають експерти Центру протидії дезінформації (ЦПД), майбутнє збільшення цього збору не має жодного стосунку до екологічних питань.

Кремлівські керівники постійно шукають нові способи фінансування війни проти України, зокрема через фінансовий тягар на звичайних росіян. Російський уряд має намір суттєво підвищити ставки екологічного збору, що, у свою чергу, призведе до зростання цін на багато споживчих товарів. ... Відмовляючись зупинити агресивні дії проти України, Кремль дедалі більше заглиблюється у фінансові ресурси своїх громадян, змушуючи їх покривати витрати на путінські геополітичні амбіції, - зауважують експерти.

Вони звернули увагу, що станом на травень 2025 року російська влада вже витратила більшу частину коштів Фонду національного добробуту - "фінансової подушки". "Колосальні витрати на війну проти України, санкції та падіння нафтогазових доходів виснажують російську скарбницю... У пошуках додаткових грошей із 2025 року було підвищено податки, мита й акцизи", - ідеться в повідомленні.

Екологічний збір для закриття "дірки" теж вибрали не випадково. Річ у тім, що цей податок у РФ регулюється окремим законодавством, і на нього не поширюються податкові пільги та відрахування. Представники російського бізнесу вже прогнозують зростання кінцевої вартості товарів для кінцевих споживачів.

Як повідомляв OBOZ.UA, також у РФ пропонують відродити "кріпосне право". Деяких працівників хочуть насильно прив'язувати до роботодавців.

Очевидна причина такого "нововведення" - дефіцит кваліфікованої робочої сили. Уже понад 2,6 млн осіб не вистачає в ключових галузях, зокрема в промисловості, транспорті та сільському господарстві.

Related posts