Протягом більше трьох років КСУ не вдалося прояснити питання конституційності наявності множинного громадянства.

Судді Конституційного Суду України поки що не прийняли рішення у справі, що стосується звернення народних депутатів щодо тлумачення статті 4 Конституції в контексті введення множинного громадянства.
Джерело: голова Верховної Ради Руслан Стефанчук у коментарі "Українській правді"; відповідь КСУ на запит УП, опублікована в статті ""Нові" і "старі" українці. Для чого потрібен закон про множинне громадянство"
Ось висловлення голови парламенту: "На даний момент Конституційний Суд України ще не ухвалив рішення щодо конституційного звернення народних депутатів стосовно тлумачення статті 4 Основного Закону України".
Деталі: Стефанчук повідомив, що раніше пройшла відкрита стадія справи, яка включала публічне обговорення. В даний час суд перейшов до закритої фази конституційного провадження, на якій формується проект рішення. Спікер акцентував увагу на тому, що не має відомостей щодо термінів ухвалення рішення чи його змісту.
У секретаріаті Конституційного суду, реагуючи на запит УП, підтвердили, що рішення у цій справі судді поки що не ухвалили.
У Конституційному суді України зазначили, що для визнання засідання Великої палати суду повноважним необхідна присутність не менше 12 суддів, а рішення вважається ухваленим, якщо його підтримали щонайменше 10 суддів.
З 27 січня 2025 року Конституційний Суд України функціонує з 11 суддями, що означає відсутність необхідного кворуму. Це ускладнює можливість проведення засідань Великої палати та прийняття рішень.