Лідери дев'яти європейських країн звернулися з пропозицією переглянути норми, що стосуються депортації мігрантів-злочинців.


Дев'ять лідерів європейських країн виступили з ініціативою переглянути інтерпретацію Європейської конвенції з прав людини, щоб полегшити процес депортації мігрантів, які вчиняють злочини.

Цю інформацію повідомляє "Європейська правда", посилаючись на офіційну заяву.

На думку авторів письмового звернення, ініційованого прем'єр-міністром Італії Джорджією Мелоні та її колегою з Данії Метте Фредеріксен, Європейський суд з прав людини має тенденцію надмірно розширювати тлумачення Конвенції.

Італія та Данія планують ініціювати політичні обговорення стосовно певних європейських конвенцій, а також оцінити, наскільки ці угоди, створені кілька десятиліть тому, можуть адекватно реагувати на сучасні виклики, зокрема на кризу міграції.

Заяву також підписали лідери Австрії, Бельгії, Чехії, Естонії, Латвії, Литви та Польщі.

Підписанти закликають Європейський суд з прав людини надати їм більше свободи у вирішенні питання депортації іноземців, які скоюють злочини, а також дозволити відстеження осіб, яких неможливо вислати.

"Ми вважаємо, що забезпечення безпеки та захисту жертв, а також більшості добропорядних громадян є ключовим і невід'ємним правом. Як загальне правило, це право повинно мати пріоритет над іншими аспектами," - зазначено в заяві.

Окрім цього, у заяві окреслили необхідність протидії використанню мігрантів ворожими державами.

У цьому контексті слід звернути увагу на штучну міграційну кризу, що виникла на східному кордоні Польщі та країн Балтії. Ця ситуація почала розвиватися влітку 2021 року з підтримкою білоруської влади, внаслідок рішучих заходів цих держав щодо репресій у Білорусі, а також примусової посадки авіарейсу в Мінську для арешту опозиційного блогера.

Попри посилений захист кордонів, проблема не зникає остаточно та час від часу загострюється як для Польщі, так і Латвії з Литвою.

У березні 2025 року уряд Польщі знову оголосив про посилення охорони кордону з Білоруссю через зростання міграційного тиску, а також обмежив право на звернення за міжнародним захистом.

Нещодавно Литва звернулася до Міжнародного суду ООН з позовом проти Білорусі, звинувативши її в дестабілізації ситуації в Європейському Союзі через організацію незаконних перетинів кордону.

Related posts