Лідери кількох держав Європейського Союзу виступили з пропозицією відновити контроль збройних сил Лівану над південними регіонами країни.


Днями на Кіпрі відбувся саміту Середземноморської групи MED9, до якої входять Італія, Іспанія, Франція, Греція, Мальта, Кіпр, Словенія, Португалія та Хорватія.

У спільному документі, що підсумовує результати зустрічі, керівники підкреслили, що "продовжать свої зусилля щодо забезпечення подальшої підтримки Лівану та його громадян, зокрема ліванських збройних сил, які мають важливе значення для стабілізації ситуації".

Ситуація на Близькому Сході викликає значне занепокоєння. У світлі наслідків конфлікту в Газі для більшого регіону, ми висловлюємо нашу глибоку стурбованість з приводу загострення військових дій між Ізраїлем та "Хезболлою", - зазначено у заяві.

Президент Франції Еммануель Макрон на прес-конференції заявив, що повернення ліванських збройних сил на південь країни та відновлення суверенітету Лівану "є важливими для його миру і стабільності".

Макрон не уточнив, якої форми набуде ця підтримка, але заявив, що запланована на 24 жовтня конференція на рівні міністрів у Парижі буде спрямована на збільшення обсягів допомоги Лівану в умовах гуманітарної кризи, а також на зміцнення збройних сил і сил внутрішньої безпеки країни.

Перед проведенням цієї конференції президент Макрон та прем'єр-міністр Італії Джорджія Мелоні оголосили, що зустріч міністрів оборони країн G7 також буде присвячена питанням підтримки ліванської армії в її наступі на південні регіони.

Заява лідерів Європейського Союзу про підтримку збройних сил Лівану з'явилася після зустрічі держсекретаря США Ентоні Блінкена з його колегами з Саудівської Аравії, Катару та Франції. Вони обговорили, як обрання нового президента Лівану може зменшити напруженість у регіоні, спонукнувши "Хезболлу" вивести свої війська з північного кордону з Ізраїлем.

Мелоні та прем'єр-міністр Іспанії Педро Санчес приєдналися до Макрона в засудженні того, що французький президент назвав "навмисними обстрілами" Ізраїлю солдатів миротворчих сил ООН на півдні Лівану (UNIFIL). Франція, Іспанія та Італія надають свої війська до складу UNIFIL.

"Ми рішуче засуджуємо це, не можемо це терпіти і не дозволимо, щоб подібне трапилося знову," - заявив Макрон.

Санчес і його словенський колега Роберт Голоб підтримали заклик Макрона до призупинення поставок зброї до Ізраїлю, що, на їхню думку, є ефективним способом деескалації війни у Лівані та Секторі Газа.

"Ми не продавали зброю Ізраїлю з початку цієї війни. І логіка тут проста. Без зброї немає війни", - сказав Санчес.

Related posts