Тільки 345 людей по всій Україні. Кремінь висловив відважний прогноз, коли російська мова остаточно зникне з освітніх закладів.


В українських навчальних закладах суттєво зменшилася кількість учнів, які навчалися російською мовою або вивчали її як іноземну. Наприклад, у 2021-2022 навчальному році таких учнів налічувалося приблизно 100 тисяч, тоді як наразі їх залишилося лише 345.

Цю інформацію озвучив Тарас Кремінь, Уповноважений із захисту державної мови. Мовний омбудсмен висловив впевненість, що з наступного навчального року ситуація кардинально зміниться, і в Україні більше не буде подібних поодиноких випадків.

"Навіть у рідкісних ситуаціях, коли навчання російською мовою ще офіційно продовжується, мова йде про 'залишковий контингент', який вступив до шкіл декілька років тому. Проте ця ситуація кардинально зміниться вже з наступного навчального року", - зазначається у повідомленні.

Високопосадовець вважає, що основною причиною змін стало нове осмислення мовної ідентичності українців після початку повномасштабної війни. Він зазначив, що одним із ключових пріоритетів для українців стало питання державної мови.

Кремінь відзначив, що зміни стали особливо вираженими в південних та східних областях, які раніше були центрами русифікації. Він також наголосив на необхідності формування українськомовного середовища в навчальних закладах. Зокрема, спілкування державною мовою має відбуватися не лише під час уроків, а й у перервах, бібліотеках, спортивних залах, а також на шкільних дворах та в інших місцях.

"Саме тому зараз у Верховній Раді зареєстровано законопроєкт, який передбачає повну заборону використання російської мови в школах - включно з позаурочним часом. Діти повторюють мовну поведінку вчителів і батьків. Саме тому так важливо, щоб дорослі давали приклад - не толерували російську, а підтримували українське", - сказав Кремінь.

Раніше OBOZ.UA повідомляв, що 16-річний нащадок Сергія Притули розкрив причини, чому під час перерви учні спілкуються російською мовою.

Related posts