"Ліси України" скоротило обсяги рубок у Карпатах, проте питання всихання ялинників все ще актуальне, зазначив Болоховець.


Цю інформацію в інтерв'ю для Укрінформу поділився директор державного підприємства "Ліси України" Юрій Болоховець.

"Сьогодні у всіх країн Карпатського регіону є спільна проблема - всихання похідних ялинників. Причина - зміна клімату, шкідники, хвороби. Замість ялинників ми висаджуємо більш притаманні гірським Карпатам буково-ялицеві ліси", - зауважив Болоховець.

Він підкреслив, що служба внутрішньої безпеки підприємства здійснює контроль за процесом для запобігання можливим зловживанням. Рубка дерев виконується відповідно до акта, складеного комісією, до складу якої входять лісівники, лісопатологи, а також представники територіальних органів Держлісагентства і місцевої адміністрації.

Лісівники систематично здійснюють обстеження та заходи, спрямовані на поліпшення санітарного стану лісових масивів. Важливо, щоб хворі дерева не втрачали свою ліквідність, а могли бути реалізовані як ділова деревина, що забезпечує додаткові надходження до місцевих бюджетів.

За його словами, найгучнішим випадком незаконних вирубок став інцидент у Ясінянському лісгоспі, де були зафіксовані численні випадки нелегальних рубок, здійснювані місцевими мешканцями, а також виявлено нелегальні пилорами, що функціонували на приватних територіях.

"Ще з минулого року ми документували випадки незаконних рубок і направляли ці дані до поліції, в результаті чого були відкриті кримінальні справи. Проте наша лісова охорона не володіє правами правоохоронних структур. Тому ми з усіх сил намагалися сприяти швидшому проведенню розслідувань," - зазначив Болоховець.

Щодо незаконних рубок, то ситуація змінилась на краще, однак проблема все ще є. За підсумками трьох кварталів, порівняно з аналогічним періодом минулого року, в ДП "Ліси України" обсяг більш високоякісної ділової деревини збільшився на 300 тис. куб. м при майже тій самій заготівлі, а от незаконні рубки на місцях залишаються.

У самосійних лісах, розташованих на території діяльності місцевих громад, виявляються масштабні вирубки. Зокрема, в Рівненській області зафіксовано незаконне знищення 390 тисяч дерев, що призвело до збитків у розмірі 2,7 мільярда гривень. Ця сума значно перевищує загальні втрати, завдані незаконними рубками протягом року всіма філіями підприємства.

Як повідомлялось, уряд заборонив суцільні рубки головного користування у гірських лісах Карпат. Документ набере чинності через три роки.

Related posts