Має альтернативну мету: Туск оголосив, що Польща не планує відправляти своїх солдатів до України.
Прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск ухвалив остаточне рішення щодо можливості відправлення польських військових в Україну. Він підтвердив, що Варшава не планує надсилати своїх солдатів на територію нашої держави.
Політик висловився про це 20 травня в ефірі TVP Info. Він зазначив, що Польща переслідує інші цілі, зокрема забезпечення захисту своїх кордонів та надання військової підтримки Україні.
"Польські війська не будуть направлені в Україну. Наше завдання полягає в захисті кордонів з Росією та Білоруссю, а також у створенні центру для надання зброї і допомоги Україні," - зазначив Туск.
Таким чином, він прокоментував висловлювання генерала Кіта Келлога, який був спеціальним представником президента США Дональда Трампа з українських питань.
Нагадуємо: Келлог повідомив, що США ведуть переговори про можливість розміщення іноземних військ на правобережній частині України в контексті майбутніх заходів безпеки. Він зазначив, що мова йде про контингент країн-лідерів "коаліції бажаючих" – серед яких Великобританія, Франція, Німеччина та Польща.
Представник влади повідомив, що у Вашингтоні ведуть переговори щодо можливого розміщення військових сил на заході від Дніпра.
У Польщі відхилили заяви Келлога. Міністр національної оборони Владислав Косіняк-Камиш підкреслив, що Польща, будучи членом НАТО, відповідальна за захист східного флангу альянсу.
Тому керівництво Польщі у межах "коаліції охочих" не розглядає можливості відправлення своїх військ в Україну - ані зараз, ані надалі. Зі свого боку очільник польського МЗС Радослав Сікорський підтвердив слова колеги.
Додамо, що Сікорський говорив, що відправку в Україну європейського миротворчого контингенту розглядають у рамках формату Weimar+, до якого також входить Польща. На позицію Росії в цьому питанні зважати не збираються, лише Україна може вирішувати, війська яких держав мають право перебувати на її території, зазначав він.
Однак у спільному комюніке групи Weimar+ підкреслювалася лише важливість мирних переговорів щодо ситуації в Україні, а також наголошувалася термінова потреба в згоді Росії на 30-денне припинення вогню "без затримок".
Як повідомляв OBOZ.UA, за даними ЗМІ, наразі лише шість країн із 30, що входять до "коаліції охочих", висловили готовність спрямувати свій військовий контингент в Україну. Серед них - Велика Британія, Франція, а також три країни Балтії: Латвія, Литва та Естонія.