МАГАТЕ: три українські атомні електростанції зменшили обсяги виробництва електроенергії внаслідок свіжих атак з боку Росії.


Вранці 28 листопада три діючі атомні електростанції України зменшили виробництво електроенергії у відповідь на нові атаки Росії на енергетичну інфраструктуру. Хмельницька, Рівненська та Південноукраїнська АЕС прийняли таке рішення вже вдруге за менше ніж два тижні.

Вранці в четвер, під час ворожих атак, на трьох об'єктах були зафіксовані сигнали повітряної тривоги. Цю інформацію повідомив генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Маріано Гроссі.

У його офіційній заяві, розміщеній на веб-сайті міністерства, зазначено, що на атомних електростанціях України функціонують дев'ять реакторів, всі з яких зменшили свою продуктивність. Один з реакторів Рівненської АЕС був повністю відключений від енергомережі.

Три електростанції продовжували отримувати зовнішнє живлення, навіть після того, як Хмельницька АЕС втратила контакт з двома лініями електропередачі.

Енергетична інфраструктура України має вкрай тендітний та вразливий стан, що створює серйозні загрози для ядерної безпеки. "Я знову наголошую на необхідності забезпечення максимальної військової стриманості в зонах, де сосредоточені ключові об'єкти ядерної енергетики та інші важливі інфраструктурні елементи", - зазначив Гроссі.

Офіційні представники України не надали інформації про безпосереднє ушкодження атомних електростанцій. Проте в Міжнародному агентстві з атомної енергії (МАГАТЕ) зазначили, що отримали повідомлення від Києва щодо російських атак, які знову вплинули на електричні підстанції, що забезпечують передачу та отримання електроенергії для АЕС поза межами їхньої території.

Підстанції, які МАГАТЕ визнало критично важливими для ядерної безпеки, зазнали ушкоджень внаслідок попередніх атак з боку Росії, зокрема в серпні. У вересні та жовтні представники агентства відвідали сім підстанцій, розташованих поза межами атомних електростанцій по всій Україні, щоб оцінити стан справ. Вони виявили серйозні ушкодження і зробили висновок, що можливості мережі забезпечувати стабільне електропостачання Україні за межами території АЕС "значно зменшилися".

"МАГАТЕ буде й надалі аналізувати рівень пошкоджень об'єктів та електропередач, які є критично важливими для забезпечення ядерної безпеки. Ми також продовжимо робити все можливе, щоб знизити ймовірність ядерного інциденту в умовах цієї трагічної війни", - підкреслив Гроссі.

Як інформував OBOZ.UA, одночасно Організація Greenpeace для Центральної та Східної Європи висловила звинувачення на адресу МАГАТЕ в бездіяльності, що ставить під загрозу безпеку атомних електростанцій України. Це повідомлення з'явилося на фоні широкомасштабної атаки Росії на енергетичну інфраструктуру України, що сталася 28 листопада.

Related posts