Магнітні бурі в липні 2025 року: ризикові дні, їхній вплив на організм та рекомендації щодо безпеки.

З 1 по 3 липня прогнозується підвищений рівень геомагнітної активності, ймовірні локальні спалахи в діапазоні від Кр-4 до Кр-5.
5-6 липня вчені випустили попередження про можливий магнітний геошторм категорії G1.
11-12 липня прогнозується потужна магнітна буря рівня G1 (Кр-5 і вище).
16-18 липня можуть спостерігатися локальні підвищення до рівнів G1-G2.
Щодня на Сонці відбуваються різноманітні спалахи та вибухи, що варіюються за інтенсивністю. Найпотужніші з цих явищ викликають викид величезної кількості заряджених частинок у космічний простір. Ці частинки рухаються з великою швидкістю і можуть досягати нашої планети.
Коли ці частинки вступають у контакт з магнітосферою Землі, виникає збурення, відоме в науковому середовищі як сонячні або магнітні бурі. Існує кілька категорій бурь, які класифікуються за інтенсивністю - від незначних до дуже потужних. Чим більша сила бурі, тим серйозніші можуть бути її наслідки для людства.
Згідно з численними науковими дослідженнями, зміни в магнітному полі Землі не відчуваються безпосередньо, але вони суттєво впливають на біоритми організму. Це, в свою чергу, може спричинити погіршення фізичного стану, настрою та загального самопочуття.
Особливо вразливими до цих змін є: літні люди, метеозалежні особи, пацієнти з хронічними хворобами, вагітні жінки та новонароджені.
Основні прояви:
Медики підкреслюють, що повністю захиститися від впливу магнітних бур неможливо. Проте існують певні загальні поради, які можуть допомогти зменшити їх негативні наслідки.
Сон. Рекомендується спати від 7 до 9 годин щодня, а також дотримуватись одного і того ж графіку сну: лягати о 23:00 і прокидатися о 7:00. У випадку відчуття сильної втоми, корисно робити перерву вдень на 1-2 години.
Харчування. Обмежити вживання шкідливої, жирної, соленої їжі. Обов'язково їсти у нормальному режимі - тричі на день або більше. Їжа має бути збалансована, з великим вмістом поживних речовин. Додавайте фрукти, овочі, зелень. Відмовтеся від алкоголю, енергетиків, великої кількості кави.
Вода. Підтримуйте баланс рідин в організмі, щодня споживаючи необхідну кількість чистої, звичайної води.
Рухливість. Слідкуйте за тим, щоб не перевантажувати своє тіло інтенсивними тренуваннями, але при цьому не забувайте про важливість активності. Ранкова зарядка, заняття у спортзалі, біг або плавання — все це чудові способи залишатися у формі.
Свіже повітря. Провітрюйте усі приміщення двічі на день - зранку та ввечері. Гуляйте у парку, лісі, сквері щодня. Якщо є можливість виїхати за місто - скористайтеся.
Стрес. Слідкуйте за своїм рівнем стресу, намагайтеся уникати конфліктів і суперечок, і не піддавайтеся провокаціям. Не перевантажуйте себе емоційно. Застосовуйте дихальні вправи, техніки релаксації, медитацію та йогу.
Скоротіть споживання новин, соціальних мереж та шокуючого контенту, особливо у вечірній час, за 2-3 години до відходу до сну.
Піклуйтеся про своє здоров'я. Приділяйте більше часу для відпочинку, займайтеся улюбленими справами, будьте уважні до свого самопочуття, а також тримайте під рукою потрібні препарати, якщо страждаєте на хронічні хвороби. У разі погіршення самопочуття не соромтеся звертатися до медичних спеціалістів.