Після свого прибуття до Києва, Макрон заявив: "Справжній мир можливий лише за умови повного і беззастережного припинення вогню".


Президент Франції Еммануель Макрон озвучив три послання після прибуття до Києва у складі "коаліції рішучих" 10 травня, йдеться у відповідному його повідомленні у соцмережі Х.

"У відповідь на російську агресію ми повинні діяти спільно. Цю поїздку ми реалізуємо у партнерстві з Німеччиною, Польщею та Великою Британією", - підкреслив Макрон.

За його словами, "справедливий і міцний мир починається з повного і безумовного припинення вогню".

"Це ініціатива, яку ми розробили спільно зі Сполученими Штатами. Україна ухвалила її 11 березня. У свою чергу, Росія затягує процес, висуває умови, виграючи час та продовжуючи агресивну військову кампанію. Якщо Москва не припинить свою блокаду, ми посилимо тиск у співпраці з європейськими партнерами та в тісній координації зі Сполученими Штатами. Ми підтримуємо заклик президента Трампа до цього рішення," - підкреслив президент Франції.

Макрон переконаний, що угода про мир повинна забезпечити Україні надійні гарантії безпеки.

"Цю тему ми обговорювали під час зустрічей у Парижі, Лондоні, а сьогодні – у Києві. Ми разом крокуємо вперед. Україна захищає свій народ і водночас прагне до європейських цінностей, в які ми віримо. Наша мета – вільна, потужна, процвітаюча та європейська Україна", - підкреслив він.

10 травня до Києва на зустріч "коаліції охочих" завітали президент Франції Еммануель Макрон, прем'єр-міністри Польщі та Великої Британії Дональд Туск і Кір Стармер, а також канцлер Німеччини Фрідріх Мерц.

Раніше президент України Володимир Зеленський анонсував на суботу саміт "коаліції охочих", і, за повідомленнями в медіа, президент Франції Еммануель Макрон підтвердив, що його країна братиме участь у події.

Президент США Дональд Трамп у четвер, після телефонної розмови із президентом України Володимиром Зеленським, закликав до 30-денного безумовного припинення вогню між Росією та Україною. У іншому разі, попередив Трамп, Вашингтон та його партнери запровадять подальші санкції.

Формат об'єднує такі країни, як Велика Британія, Данія, Естонія, Фінляндія, Ісландія, Латвія, Литва, Нідерланди, Норвегія, Швеція та Україна.

Related posts