Після свого прибуття до Києва, Макрон заявив: "Справжній мир можливий лише за умови повного і беззастережного припинення вогню".

Президент Франції Еммануель Макрон озвучив три послання після прибуття до Києва у складі "коаліції рішучих" 10 травня, йдеться у відповідному його повідомленні у соцмережі Х.
"У відповідь на російську агресію ми повинні діяти спільно. Цю поїздку ми реалізуємо у партнерстві з Німеччиною, Польщею та Великою Британією", - підкреслив Макрон.
За його словами, "справедливий і міцний мир починається з повного і безумовного припинення вогню".
"Це ініціатива, яку ми розробили спільно зі Сполученими Штатами. Україна ухвалила її 11 березня. У свою чергу, Росія затягує процес, висуває умови, виграючи час та продовжуючи агресивну військову кампанію. Якщо Москва не припинить свою блокаду, ми посилимо тиск у співпраці з європейськими партнерами та в тісній координації зі Сполученими Штатами. Ми підтримуємо заклик президента Трампа до цього рішення," - підкреслив президент Франції.
Макрон переконаний, що угода про мир повинна забезпечити Україні надійні гарантії безпеки.
"Цю тему ми обговорювали під час зустрічей у Парижі, Лондоні, а сьогодні – у Києві. Ми разом крокуємо вперед. Україна захищає свій народ і водночас прагне до європейських цінностей, в які ми віримо. Наша мета – вільна, потужна, процвітаюча та європейська Україна", - підкреслив він.
10 травня до Києва на зустріч "коаліції охочих" завітали президент Франції Еммануель Макрон, прем'єр-міністри Польщі та Великої Британії Дональд Туск і Кір Стармер, а також канцлер Німеччини Фрідріх Мерц.
Раніше президент України Володимир Зеленський анонсував на суботу саміт "коаліції охочих", і, за повідомленнями в медіа, президент Франції Еммануель Макрон підтвердив, що його країна братиме участь у події.
Президент США Дональд Трамп у четвер, після телефонної розмови із президентом України Володимиром Зеленським, закликав до 30-денного безумовного припинення вогню між Росією та Україною. У іншому разі, попередив Трамп, Вашингтон та його партнери запровадять подальші санкції.
Формат об'єднує такі країни, як Велика Британія, Данія, Естонія, Фінляндія, Ісландія, Латвія, Литва, Нідерланди, Норвегія, Швеція та Україна.