Маск протягом двох років підтримує близькі зв'язки з Путіним та його адміністрацією, - повідомляє WSJ.


Макс та Путін "розмовляють про бізнес, особисті теми та геополітичні питання, що виникають на тлі посилення напруженості між Росією та Заходом".

Американський мільярдер Ілон Маск має зв'язки з президентом Росії Володимиром Путіним, які почалися в кінці 2022 року.

Згідно з масштабним розслідуванням The Wall Street Journal, кілька офіційних осіб з США, Європи та Росії підтвердили наявність зв'язків між бізнесменом та російським лідером. Журналісти з'ясували, що Макс і Путін обговорюють не лише бізнес, а й особисті справи, а також геополітичні питання, що виникають на фоні зростаючої напруги між Росією та західними країнами.

Попри те, що Маск офіційно заявив про єдину зустріч з Путіним у 2021 році, його взаємодія з російськими високопосадовцями не припинялася і у 2022 році. Це включало переговори з представниками Кремля, зокрема з першим заступником глави адміністрації Путіна Сергієм Кирієнком. Інформація про зміст цих розмов залишається під завісою таємниці.

Контакти Ілона Маска з російськими високопосадовцями, зокрема з Володимиром Путіним, викликають тривогу у представників американської влади. Це пов'язано з тим, що Маск має важливі угоди з урядом Сполучених Штатів, зокрема з Пентагоном і NASA, а також доступ до конфіденційної інформації через свою космічну компанію SpaceX.

Здається, що уряд США має інформацію про зв'язки між Путіним і Маском, але зберігає це в таємниці. Декілька представників адміністрації Білого дому зазначили, що їм невідомі деталі цих переговорів. Це питання є вкрай чутливим, оскільки Маск все активніше залучений у виборчу кампанію Дональда Трампа на фоні наближення президентських виборів у Сполучених Штатах.

Маск не відповів на запити про коментарі. Мільярдер назвав критику з деяких сторін про те, що він став апологетом Путіна, "абсурдною" і сказав, що його компанії "зробили для підриву Росії більше, ніж будь-хто".

Одна особа, яка має інформацію про ці обговорення, зазначила, що уряд опинився у складній ситуації через свою значну залежність від технологій мільярдера. SpaceX виконує запуски критично важливих супутників для національної безпеки, і саме на цю компанію NASA покладається для перевезення астронавтів до та з Міжнародної космічної станції.

"Це їм не до вподоби," - зазначило джерело, коментуючи зв'язки між Маском і Путіним.

Речник Кремля Дмитро Пєсков заявив, що єдине спілкування Кремля з Маском - це одна телефонна розмова, під час якої вони з Путіним обговорювали "космос, а також поточні та майбутні технології".

Окрім цього, він зазначив, що ані Путін, ані представники Кремля не підтримують регулярні контакти з Маском.

"Бесіди мільярдера з Путіним та представниками кремлівської влади свідчать про його зростаючу зацікавленість у питаннях, що виходять за межі бізнесу, і про прагнення зануритися в геополітичні реалії. Він неодноразово зустрічався та обговорював справи з аргентинським політиком Хав'єром Мілеї, а також із колишнім президентом Бразилії Жаїром Болсонаро, якого активно захищав у запальних онлайн-дискусіях", - зазначає видання.

Як повідомлялося УНІАН, у серпні Дональд Трамп, колишній президент США, оголосив, що в разі своєї перемоги на виборах має намір запропонувати Ілону Маску посаду у своїй адміністрації.

У вересні, після теледебатів між Камалою Гарріс і Дональдом Трампом, Ілон Маск визнав, що виступ Гарріс був кращим, але висловив переконання, що Трамп усе одно буде кращим президентом.

Related posts