Практично 50% громадян Європейського Союзу більше не сприймають Сполучені Штати як найзначнішого партнера.


Громадяни ЄС дедалі скептичніше ставляться до США і вважають, що блок має проводити власну зовнішню політику та зменшувати зв'язки з Вашингтоном.

Про це свідчать результати дослідження, проведеного німецьким Фондом Бертельсманна (Bertelsmann Stiftung), передає Укрінформ з посиланням на Euronews.

Згідно з результатами опитування, яке охопило понад 26 000 респондентів у 27 країнах Європейського Союзу, все більше європейців починають віддалятися від Сполучених Штатів. Приблизно 49% опитаних вважають, що Вашингтон втратив статус їхнього головного партнера, натомість перевагу віддають таким країнам, як Велика Британія (13%) або Китай (10%).

Найбільш скептично налаштована до США Бельгія, де лише 43% опитаних вважають США своїм головним військовим партнером, тоді як Польща має найвищий показник проамериканських настроїв (65%). Італія має найвищий показник щодо співпраці з Китаєм (13%).

За винятком Польщі, близько 63% громадян Європи висловлюють думку, що Європейський Союз повинен знизити рівень співпраці зі Сполученими Штатами та обрати більш самостійний шлях. Ця позиція особливо виражена у контексті зовнішньої політики: 73% опитаних бажають, щоб ЄС займав активнішу позицію на міжнародній арені.

Дослідження виявило, що більшість європейців, що мають скептичне ставлення до США, належать до молодого покоління у віці від 18 до 35 років. Ці особи, як правило, мають нижчий рівень освіти, дотримуються лівих політичних поглядів і переважно проживають у селах.

Одночасно, ті, хто виявляє більшу симпатію до Сполучених Штатів, зазвичай є людьми старшими 55 років, із вищою освітою, мають правоцентристські політичні переконання і частіше проживають у міських районах.

НАТО продовжує бути основою міжнародної безпеки, оскільки 64% респондентів вважають його важливим засобом захисту від найгостріших загроз.

На відміну від старших поколінь, молоді люди менш впевнені в тому, що НАТО забезпечує мир у Європі. Вони більше схиляються до думки, що міжнародні відносини базуються на конкуренції, а не на співробітництві.

Результати дослідження свідчать про те, що уявлення європейців щодо основних загроз варіюються в залежності від країни. Приблизно чверть опитаних (25%) вважають, що найзначнішою загрозою для миру в Європі є нездатність забезпечити охорону кордонів. На другому місці за значимістю розташований тероризм (21%), за ним слідують кібератаки (19%), агресія з боку іноземних держав (18%) та організована злочинність (17%).

Франція і Польща - країни, які найбільше бояться неконтрольованих кордонів, водночас Польща найбільше занепокоєна зовнішньою агресією.

Згідно з інформацією, оприлюдненою Укрінформом, у січні Тьєррі Бретон, єврокомісар, відповідальний за внутрішню торгівлю та послуги, зазначив, що в умовах сучасних геополітичних викликів Європейський Союз переглядає своє ставлення до оборонних спроможностей. Він підкреслив, що Європа не може більше залежати від виборчих циклів у Сполучених Штатах, які відбуваються кожні чотири роки, для забезпечення власної безпеки.

Related posts