Практично 50% респондентів з України мають негативний погляд на перспективи розвитку своєї країни, згідно з даними КМІС.

Наслідки російських обстрілів в Україні. Фото ДСНС
47% українців висловили думку, що через десять років вони уявляють Україну швидше як країну, що зазнала руйнувань і з великим відтоком населення, ніж як процвітаючу державу в складі Європейського Союзу.
Джерело: матеріал "Української правди" під назвою "Як конфлікти з Трампом вплинули на українську соціологію і кому довіряють українці", що містить дані опитування, виконаного Київським міжнародним інститутом соціології в травні-червні.
Виконавчий директор КМІС Антон Грушецький прокоментував: "Під час опитування виникло запитання: 'Якою ви бачите Україну через десять років — процвітаючою країною в складі Європейського Союзу чи ж зруйнованою державою з великим відтоком населення?' Ще в грудні 2024 року понад 57% респондентів висловили надію на те, що Україна через десять років стане успішною частиною ЄС. Проте вже в кінці травня — на початку червня ситуація змінилася, і майже половина (з 28% до 47%) почала вважати, що Україна може опинитися в руїнах."
Деталі: У жовтні 2022 року 88% респондентів вірило в процвітання України, тоді як лише 5% вбачали руйнування і втечу населення протягом наступного десятиліття. Наразі оптимізм значно знизився, і число песимістично налаштованих українців зросло в дев'ять разів.
Згідно з представленою інфографікою, з жовтня 2022 року спостерігається поступове зниження числа українців, які мають позитивний погляд на майбутнє. Проте, на червень цього року все ще 43% респондентів вірять у те, що Україна досягне процвітання протягом наступного десятиліття.
Нещодавнє зростання негативних очікувань соціологи пов'язують з тим, що наприкінці минулого року деякі українці все ще сподівалися на те, що новообраний президент США Дональд Трамп, який тільки-но починав виконувати свої обов'язки, зможе нарешті здійснити свої численні обіцянки і притягнути до завершення конфлікт в Україні.
Проте сподівання українців не здійснилися.
"Після інавгурації Трампа, його спроби налагодити стосунки з Путіним, а особливо через скандал в Овальному кабінеті з Володимиром Зеленським наприкінці лютого, надії на американського президента та його здатність завершити війну з Росією врешті-решт були розбиті," - зазначається в статті УП.
Незважаючи на це, соціологічні дослідження показують, що українці все ще виступають проти поступок щодо територій і вважають, що Україна має тенденцію до об'єднання, а не до розділу.
Було цілком зрозуміло, що після "жорсткої посадки" від Трампа (зменшення підтримки та зміни в риториці США стосовно Росії - ред.) можна очікувати певний морально-психологічний спад серед українців. Однак навіть в цих обставинах наші дослідження свідчать, що більшість українців залишаються проти будь-яких варіантів завершення війни, які можуть здаватися капітуляцією.
Ми скоро опублікуємо дані нового дослідження, і там видно, що відчуття єднання трохи посилилось. Близько 60% опитаних вважають, що Україна рухається скоріше до єднання, ніж до розколу", - підсумував Грушецький.
Дослідження проводилося в період з травня по червень.